Logowanie E-mail Hasło Zapamiętaj mnie Chcę się zarejestrować [ Przypomnij Hasło ]
logo

Artykuły >> Artykuły

Fenes - Zaprezentowano na targach Ligna

Wystarczy zaprogramować odpowiednią liczbę zębów

- Zdecydowaliśmy się na uczestnictwo w targach Ligna w Hanowerze, ponieważ są to największe targi przemysłu drzewnego w tej części Europy. Pojawiliśmy się tutaj z dwoma nowymi produktami, które chcemy wdrożyć do sprzedaży: rozwieracze i ostrzarki do pił taśmowych - Anna Abramek-Jastrzębska przedstawiła na stoisku produkty firmy FENES

 Opr. (br)

 Rozwój sprzedaży eksportowej wymaga zmiany podejścia do klienta. Firma musi przestawić się z oferty skierowanej do lokalnego klienta na taką, z którą będzie w stanie dotrzeć także do tych bardziej odległych i mających inne wymagania odbiorców:

- Chcielibyśmy rozwijać sprzedaż naszych nowych produktów - mówi Abramek-Jastrzębska. - Zamierzamy dotrzeć do klientów z innych kontynentów. Na stoisku gościliśmy wielu zainteresowanych z: Afryki, Australii i Ameryki Południowej oraz z takich krajów, jak Brazylia i Chile. Ponadto dużą grupę odwiedzających stanowili Niemcy. Spotykaliśmy się z klientami, którzy niekoniecznie mogą przyjechać do naszego kraju, a tutaj była ku temu sposobność.

 

Kluczowym, nowym produktem zaprezentowanym na targach przez firmę FENES była ostrzarka do pił taśmowych OPT-60. Służy ona do dokładnego ostrzenia pił taśmowych ściernicą kształtową borazonową o średnicy 203 mm z użyciem cieczy smarująco-chłodzącej. Ostrzarka umożliwia ostrzenie pił taśmowych o podziałce 22,2 mm i kącie natarcia 10°, który można regulować w zakresie 9 - 12°. Maszyna jest przeznaczona do ostrzenia pił w przedziale szerokości 32 - 60 mm oraz maksymalnej długości 6000 mm.     

 

- Do naszej oferty maszyna ta trafiła dopiero miesiąc przed targami - wskazuje Abramek-Jastrzębska. - Jest to urządzenie zmodernizowane w stosunku do tych, które przedstawiają inni producenci. Posiada płynną regulację głowicy znajdującej się na specjalnych łożyskach, co umożliwia łatwiejsze zakładanie piły. Szlifowanie odbywa się na dwa takty. Dzięki temu rozwiązaniu skracamy czas ostrzenia. Umieszczenie pokrętła regulacji wysokości piły na zewnątrz gwarantuje bezpieczniejszą i czystszą obsługę maszyny.

- W ostrzarce zastosowano płynną regulację położenia piły taśmowej (góra - dół), która umożliwia precyzyjne ustawienie głębokości ostrzenia zarysu zęba. Zintegrowanie czterech podpór podtrzymujących z pokrętłem regulacji wysokości piły odróżnia nas od innych. W większości takich maszyn konieczna jest osobna regulacja każdej z podpór - wskazują specjaliści z firmy.

Urządzenie zasilane jest elektrycznie i wyposażono go w pulpit sterowniczy. Dzięki niemu możemy śledzić liczbę cykli oraz ostrzonych zębów. Po wykonaniu zadanej liczby zębów maszyna automatycznie się wyłącza. Zadanie to możemy wykonać dzięki programatorowi.

 

Na stoisku FENES można było zobaczyć także rozwieracz pił taśmowych RPT-50. Służy on do rozwierania zębów pił taśmowych w zakresie szerokości 20 - 50 mm i grubości rozwieranych pił 0,8 - 1,25 mm. W tym urządzeniu rozwieranie zębów odbywa się ręcznie przez naciśnięcie dźwigni. Wykonując ruch przeciwny następuje przesunięcie piły na kolejne zęby. W zależności od rodzaju piły ustawiamy sposób i wielkość rozwarcia, np. w piłach do traków taśmowych - układ jeden ząb prosty i dwa rozchylone. W takim cyklu rozwieracz jednocześnie otwiera dwa zęby, a jeden zostaje przepuszczony. W urządzeniu zastosowano nowoczesny system wkładania i ustalania piły w prowadnicach odpornych na zużycie poprzez zastosowanie płytek węglikowych.

 

Jak wskazują przedstawiciele firmy, produkcja urządzeń to stosunkowo nowy segment działalności firmy FENES. Przedsiębiorstwo do tej pory skupiało się na produkcji narzędzi: pił, rozwiertaków czy frezów. Od roku dział projektowy firmy FENES pracował nad wdrożeniem i uruchamianiem pierwszych ostrzarek i rozwieraczy. Obecnie firma, m.in. poprzez uczestnictwo w targach, skupia się na rozwoju sprzedaży nowych produktów, a także poszerzaniu oferty. Celem podejmowanych działań jest zapewnienie kompleksowej obsługi klienta poprzez dostarczanie pił oraz urządzeń do serwisu pił.

 

Fot. 1. Kluczowym, nowym produktem zaprezentowanym na targach przez firmę FENES była ostrzarka do pił taśmowych OPT-60. Służy ona do dokładnego ostrzenia pił taśmowych ściernicą kształtową borazonową o średnicy 203 mm z użyciem cieczy smarująco-chłodzącej.

Fot. KD Media

 

 

Fot. 2. Na stoisku FENES można było zobaczyć także rozwieracz pił taśmowych RPT-50. Służy on do rozwierania zębów pił taśmowych w zakresie szerokości 20 - 50 mm i grubości rozwieranych pił 0,8 - 1,25 mm.

 

Fot. KD Media

 

Fot. 3. - Chcemy dotrzeć do klientów z innych kontynentów. Na stoisku gościliśmy wielu zainteresowanych z: Afryki, Australii i Ameryki Południowej oraz z takich krajów, jak Brazylia i Chile.

 

Fot. KD Media

Copyright © Kurier Drzewny