Logowanie E-mail Hasło Zapamiętaj mnie Chcę się zarejestrować [ Przypomnij Hasło ]
logo

Artykuły >> Artykuły

LAS-EXPO 2016 w Kielcach

XVI Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO


W dniach od 18 do 20 marca 2016 roku w Kielcach odbędą się XVI Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO,
promujące nowoczesne maszyny i techniki związane z przemysłem drzewnym. Jest to miejsce spotkań najlepszych specjalistów - pracowników przemysłu drzewnego i leśników, czyli branż współpracujących ze sobą przy pozyskiwaniu i wykorzystaniu surowca drzewnego. Wydarzenie to, razem z odbywającą się w tym samym czasie wystawą rolniczą AGROTECH, stanowi jedną z najchętniej odwiedzanych imprez targowych w Polsce.

Opr. (pk)

O targach
Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO są wielkim świętem branży leśnej i jednocześnie bardzo dobrą okazją do zapoznania się z nowoczesnymi technikami wykorzystywanymi w przemyśle drzewnym. Wydarzenie daje możliwość obejrzenia i przetestowania narzędzi oraz maszyn wykorzystywanych przy pozyskiwaniu, transporcie i obróbce drewna, środków ochrony lasu, zaawansowanych systemów informatycznych, ochrony przeciwpożarowej itp. Wystawa co roku skupia kilkadziesiąt firm prezentujących najnowocześniejszy sprzęt.
Targi LAS-EXPO to również wiele spotkań merytorycznych. W programie znajdują się zarówno duże konferencje, jak i szkolenia czy prezentacje.
Zwiedzających interesują również m.in. dynamiczne pokazy sprzętu 
i maszyn czy występy sygnalistów. Dużym zainteresowaniem cieszą się także stoiska, współpracujących od lat z Targami Kielce, Lasów Państwowych oraz Stowarzyszenia Przedsiębiorców Leśnych im. Mieczysława Wierzbickiego w Gołuchowie. Honorowy patronat nad wystawą obejmą: dyrektor generalny Lasów Państwowych, wojewoda świętokrzyski, marszałek województwa świętokrzyskiego oraz prezydent Miasta Kielce.
W tym samym czasie, już tradycyjnie, po raz 22. odbędą się również Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH. Zakres branżowy tego wydarzenia obejmie m.in. ciągniki, maszyny, narzędzia, urządzenia do produkcji roślinnej i zwierzęcej, maszyny i urządzenia ogrodnicze oraz leśne, środki do produkcji rolniczej (nasiona roślin rolniczych, środki ochrony roślin i nawozy, pasze i dodatki paszowe), akcesoria dla rolnictwa, budownictwo inwentarskie.

Jak było w ubiegłym roku?

W 2015 roku na 700 stanowiskach swoją ofertę zaprezentowali wystawcy z: Polski, Niemiec, Danii, Włoch, Słowenii, Ukrainy, Francji, Wielkiej Brytanii, Holandii, Austrii, Irlandii, Finlandii i Czech. Targi odwiedziło ponad 60 tysięcy osób, co oznacza, że został pobity rekord z poprzedniej edycji.
Ekspozycja zajęła wówczas całą powierzchnię Targów Kielce, dlatego na terenie ośrodka powstały cztery specjalne hale namiotowe o wielkości 16 000 m2. Wśród nich był „gigant”, o jakiego trudno w całej Europie. Konstrukcja o powierzchni 7 500 m2 (o 1 500 m2 więcej niż ma główna hala w Targach Kielce - E) pomieściła aż 200 stoisk. Podczas wystawy można było także uzyskać porady w specjalnych punktach konsultacyjnych przygotowanych przez najważniejsze branżowe instytucje.

Fot. 1. Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO są wielkim świętem branży leśnej i jednocześnie bardzo dobrą okazją do zapoznania się z nowoczesnym sprzętem oraz technikami związanymi z przemysłem drzewnym.
Fot. Targi Kielce

Fot. 2. Zwiedzających przyciągają również m.in. dynamiczne pokazy sprzętu i maszyn czy występy sygnalistów.
Fot. Targi Kielce

Fot. 3. Wystawa co roku skupia kilkadziesiąt firm prezentujących najnowocześniejszy sprzęt.
Fot. Targi Kielce

Fot. 4. Targi LAS-EXPO dają możliwość obejrzenia i przetestowania narzędzi oraz maszyn wykorzystywanych między innymi w pozyskiwaniu, transporcie i obróbce drewna.
Fot. Targi Kielce

 

Copyright © Kurier Drzewny