Logowanie E-mail Hasło Zapamiętaj mnie Chcę się zarejestrować [ Przypomnij Hasło ]
logo

Artykuły >> Artykuły

Sauny beczki. BARREL sauna w zasięgu ręki.

ARREL sauna, jak ludzie często ją nazywają - sauna beczka, to idealne rozwiązanie dla właścicieli domów z niewielkim podwórzem, ogrodem lub nawet tarasem. Pod względem estetyki i piękna nie znajduje sobie równych. BARREL sauny firmy Lemmik to produkt o bardzo wysokiej jakości wykonywany z drewna termowanego. Różne wersje tych gotowych saun są dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkownika. Mają jedno,dwa lub trzy pomieszczenia. Są sprzedawane i dostarczane w stanie zmontowanym, gotowe do użycia. Ich przemieszczenie w drugą część podwórza lub ogrodu nie sprawi problemów. Zarówno dorośli, jak i dzieci mogą przyjemnie spędzić czas, wzmocnić system immunologiczny i odprężyć się po pracy lub przeżytych stresach. W naszym klimacie, BARREL sauna będzie przydatna w ciągu całego roku, niezależnie od pory czy pogody.

Piotr Kmiecik

BARREL sauna (sauna beczka) znajduje się w ofercie firmy dobrasauna.pl, której właścicielem jest Michał Bryll. Firma już od 6 lat zajmuje się dystrybucją oraz montażem niezbędnych materiałów do budowy sauny, bani rosyjskiej oraz łaźni parowej, a także sprzedażą drobnych akcesoriów, które uprzyjemniają czas.

- Dysponujemy niezbędnym doświadczeniem, wykwalifikowaną kadrą

pracowników oraz specjalistycznym sprzętem, co stanowi gwarancję zadowolenia klienta. Na życzenie osoby zainteresowanej jesteśmy w stanie

wykonać niedrogi projekt oraz kosztorys materiałowy. Dla tego, kto uważa, że

budowa sauny może być zbyt uciążliwa i czasochłonna, nasza firma proponuje

saunę gotową - wewnętrzną i szczególnie zewnętrzną, którą można umieścić w

dowolnym miejscu podwórza. Boazerię do sauny, ławki czy podłogi można wybrać spośród wielu gatunków drewna, tj.: sosny, świerku, osiki, olchy, jesionu, cedru, abachi lub też różnych rodzajów drewna termowanego. Mamy doświadczenie w korzystaniu z sauny i bani, więc oferujemy szeroki asortyment akcesoriów dla sauny, dzięki którym pobyt w niej jest nie tylko przyjemny, ale też pożyteczny. Jak zauważyliśmy, szczególnie cenne są wyroby z naturalnych ziół, na przykład pochodzących z dalekiej Syberii - opowiada Michał Bryll.

- To, co naprawdę cenimy, co lubimy, w czym się specjalizujemy i co

propagujemy, to piece do saun opalane drewnem takich firm, jak: Stoveman,

Termofor, Skamet, Tatpar czy Aito. Poza tym mamy szeroki wybór pieców elektrycznych do małych, średnich i dużych saun domowych oraz usługowych - twierdzi właściciel firmy.

O saunach

- Nasza firma jest w stanie wykonać: sauny suche (fińskie) czy też domowe (cechują się wysoką temperaturą przy małej wilgotności, nagrzewane są piecem elektrycznym lub na drewno), sauny parowe zwane czasami kabinami parowymi (średnia lub duża wilgotność przy temperaturze około 70° C, nagrzewane piecem elektrycznym z generatorem pary lub drewnem), a także sauny infrared (na podczerwień, infrasauny, kabiny infrared - osoby przebywające w  pomieszczeniu nagrzewane są specjalnymi promiennikami podczerwieni podobnymi do tych w inkubatorach). Warto dodać, iż wszystkie sauny można zastosować w jednym pomieszczeniu. Wykonujemy prawie wyłącznie kabiny saun pod konkretny wymiar klienta. Jeśli tylko warunki techniczne pozwalają na montaż sauny, to żadne pomieszczenie nie będzie dla nas problemem. Wykonaliśmy sauny od 1,5 m2 do ponad 15 m2 powierzchni. Skosy w pomieszczeniach też nie są dla nas przeszkodą - mówi Michał Bryll.

Debiut na targach BUDMA

- Zainteresowanie na BUDMIE ze strony zwiedzających jest ogromne. Bardzo nas to zaskoczyło. Można nawet powiedzieć, iż przerosło oczekiwania. Nasza ekspozycja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Zaprezentowaliśmy nową saunę BARREL o długości 3,9 m oraz piece do sauny firmy Stoveman. Dużą uwagę przyciągają również wędzarnie tego przedsiębiorstwa. BARREL sauna, jak ludzie często ją nazywają - sauna beczka, to idealne rozwiązanie dla właścicieli domów z niewielkim podwórzem, ogrodem lub nawet tarasem. Wśród zwiedzających przeważają klienci detaliczni. Mamy bardzo dużo zapytań. Większość osób nie ma pojęcia o saunach. Zazwyczaj kojarzą saunę z takim suchym, przegrzanym pomieszczeniem, gdzie człowiek siedzi, poci się i wychodzi tylko pod prysznic. Tutaj jest możliwość eksperymentowania, jak np. włączenie ziół, które można śmiało zaparzać i się nimi polewać. Sauna jest tak zbudowana, aby była umiejscowiona i można było z niej korzystać w miejscu, gdzie nie ma prądu, np. na działce, nad jeziorem itp. Zadebiutowaliśmy sauną oraz piecami. Jest to produkt, który do tej pory przeznaczony był głównie na rynek fiński. Wykonany jest ze świerku termowanego, pokryty żywicami, kompleksowo wyposażony i posiadający niezbędne elementy potrzebne do korzystania z niego. Świerk pochodzi z Karelli (Rosja), termicznie obrabiany jest w Finlandii, natomiast sam montaż odbywa się w Estonii. W ofercie mamy kilka modeli saun - budżetowe i bardziej ekskluzywne. Prezentowana na targach sauna opalana jest drewnem za pomocą pieca, który mieści w sobie 110 kg kamienia. Wewnątrz mamy podgrzewacz Bajkał, do którego wlewane jest ok. 50 litrów wody. Wodę tę używamy do tego, żeby zaparzać tzw. witki (brzozowe lub eukaliptusowe). Prawie gotującą się wodę używamy w celu zalania tych witek w wiaderku. Następnie po około 15 minutach witki pęcznieją. Wówczas możemy je używać do kąpieli, czyli kładziemy np. witki eukaliptusowe pod głowę, natomiast witki wykonane z brzozy używamy w celu masowania pleców lub, jak ktoś woli, do uderzania nich. Piec ma 110 kg kamieni - oliwiny, które wydobywa się w Finlandii. Ich zaletą jest to, że pod wpływem temperatury nie kruszeją. Mogą być używane w piecu zazwyczaj

około 5 lat i można je obficie polewać wodą. Inne kamienie, np. występujące w Polsce, będą kruszeć i pękać. Poza tym zawierają duże ilości siarczynów i innych substancji, które pod wpływem wysokiej temperatury nie tworzą pozytywnej aury, a nawet są szkodliwe dla zdrowia. Warto zauważyć, iż w kulturze fińskiej nie mówimy o saunie suchej, czyli takiej, gdzie ludzie siedzą i tylko się pocą. Mówimy natomiast o tzw. kąpieli w saunie - podsumowuje właściciel firmy.


Dane techniczne:

Długość

396 cm

Średnica

240 cm

Liczba pomieszczeń

2

Długość pomieszczenia z piecem

190

Rozmiary ławek w pomieszczeniu z piecem

186 x 52 cm; 186 x 200 cm

Drewniana kratka podłogowa w pomieszczeniu z piecem

93 x 87 cm (2 szt.)

Długość drugiego pomieszczenia

123 cm

Rozmiary ławek

120 x 45 cm

Drewniana kratka podłogowa w drugim pomieszczeniu

120 x 105 cm (1 szt.)

Długość tarasu

58 cm

Liczba podpór

3

Waga

1300 kg

Pokrycie dachowe

gont bitumiczny

Wyposażenie standardowe:

- sauna 
- drzwi (2 szt.)
- ławki wewnętrzne
- kratki podłogowe
- piec Stoweman 13
- komplet kamieni do pieca 
- komin z nierdzewnej stali
- kominowy podgrzewacz wody
- osłony termiczne dla pieca

Tabela 1. Dane techniczne sauny BARREL - dwa pomieszczenia i taras 835 39

Fot.1. Model sauny typu BARREL ma dwa pomieszczenia i niewielki tarasrozmieszczony przed drzwiami wejściowymi, umożliwiający przyjemnywypoczynek po saunie. Jednocześnie może z niego korzystać od 4 do 6 osób.

Fot. Piotr Kmiecik

Fot.2. BARREL sauna (sauna beczka) znajduje się w ofercie firmy dobrasauna.pl, której właścicielem jest Michał Bryll.

Fot. Piotr Kmiecik

Fot.3. Sauna wyposażona jest w wysokiej jakości piec marki Stoveman 13 (6 - 13 m3? 15,4 kW) opalany drewnem. Na życzenie kupującego saunę można wyposażyć w inny, odpowiedni piec, np. elektryczny.

Fot. Piotr Kmiecik

Fot.4. Piec ma 110 kg kamieni - oliwiny, które wydobywa się w Finlandii. Ich zaletą jest to, że pod wpływem temperatury nie kruszeją. Mogą być używane w piecu zazwyczaj około 5 lat i można je obficie polewać wodą.

Fot. Piotr Kmiecik

Fot.5. Witki (brzozowe lub eukaliptusowe) można używać do kąpieli, czyli kładziemy np. witki eukaliptusowe pod głowę, natomiast witki wykonane z brzozy używamy w celu masowania pleców lub, jak ktoś woli, do uderzania nich.

Fot. Piotr Kmiecik

Fot.6. Firma oferuje szeroki asortyment akcesoriów dla sauny, dzięki którym pobyt w niej jest nie tylko przyjemny, ale też pożyteczny.

Fot. Piotr Kmiecik

 

Copyright © Kurier Drzewny