Logowanie E-mail Hasło Zapamiętaj mnie Chcę się zarejestrować [ Przypomnij Hasło ]
logo

Artykuły >> Artykuły

Bogata oferta maszyn firmy SCM na targach DREMA 2016


W tym roku SCM Group Polska podczas Międzynarodowych Targów Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA na stoisku o powierzchni ponad 700 m2 zaprezentowała bogatą ofertę produktową. Oprócz maszyn klasycznych nie zabrakło wielu nowości oraz premier, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Wśród nich były m.in.: wiertarka Startech CN, wielofunkcyjne centrum obróbcze Planet P 800, kompaktowe centra obróbcze Cyflex HP i Cyflex S, a także okleiniarki - Olimpic K 360 i Olimpic K 100. Dodatkowo gości odwiedzających stoisko firmy przyciągała akcja charytatywna zorganizowana dla przedszkolaków z Krainy Elmo.

Piotr Kmiecik

Nowości na targach DREMA 2016
Tegoroczne stoisko SCM Group Polska miało powierzchnię ponad 700 m2. Firma oprócz swoich klasycznych maszyn zaprezentowała na nim również liczne nowości. Startech CN, Cyflex HP i S oraz Planet P 800 to najnowsze propozycje z katalogu SCM. Warto przypomnieć, iż pierwsze trzy miały już  premierę na Drzwiach Otwartych w marcu i czerwcu br., natomiast Planet P 800 ujrzało światło dzienne właśnie na targach DREMA. Poza tym firma pokazała też całą gamę szlifierek - od zwykłych, bardzo prostych typu Sandya, aż do przemysłowych Eurosand L.
- Hitem sprzedaży w Polsce okazały się okleiniarki Olimpic K 100 i K 360. Wysoki poziom wyposażenia obu maszyn?w zaawansowane rozwiązania technologiczne, dostępne w wyższych ich modelach, gwarantują?najlepszą jakość obróbki. Te cechy, w połączeniu z łatwością obsługi, sprawiają, że jest to najlepsza okleiniarka do pracy w małych firmach. Warto również wspomnieć o okleiniarkach marki Stefani, które są przygotowane do oklejania krawędzi za pomocą klejów EVA, PU oraz z możliwością wyposażenia w specjalny system podgrzewania obrzeża gorącym powietrzem AIR FUSION, które przy specjalnych obrzeżach pozwala na uzyskanie dużo lepszych właściwości, jeżeli chodzi o wodoodporność i ogólną jakość powierzchni - stwierdza Krzysztof Kluza, product manager w firmie SCM Group Polska i dodaje:
- Przede wszystkim chcieliśmy pokazać naszym klientom, że jesteśmy otwarci na ich nowe pomysły oraz sugestie. Pragniemy spotykać się z ludźmi z branży i rozmawiać o nowościach, potrzebach i problemach. Co ciekawe, najwięcej umów realizujmy właśnie tutaj. Jest to bardzo dobry moment, aby zaprezentować wszystkie maszyny razem, pokazać ich pracę oraz przedstawić ich produkcję oraz funkcjonalność.

Kolorowe meble dla przedszkolaków
- Podczas każdego wydarzenia branżowego typu targi, prezentując nasze maszyny, wykonujemy na nich przykładową obróbkę, po której pozostaje jakiś element testowy. Z tego tytułu w tym roku po raz pierwszy zaplanowaliśmy na ten cel specjalną akcję charytatywną dedykowaną dzieciom z przedszkola Kraina Elmo w Suchym Lesie. Wykorzystując potencjał prezentowanych maszyn oraz chęci naszych techników, postanowiliśmy zrobić coś więcej. W trakcie pokazów dla klientów przez cały czas trwania targów wykonywaliśmy meble do wyposażenia wnętrza tego przedszkola - opowiada Krzysztof Kluza i dodaje:
- Impreza wyniknęła z inicjatywy firmy SCM, ale ponieważ sami nie byliśmy w stanie przeprowadzić tej akcji w pełni, to zaprosiliśmy do współpracy również inne firmy, które oddały swoje produkty za darmo. Wraz z materiałami producenci przekazali nam również swoje najnowsze rozwiązania technologiczne. Mogliśmy zatem skorzystać z innowacyjnych złączy meblowych marki OVVO i najnowszych narzędzi, których dystrybutorem jest firma ITA Tools, czy też z zupełnie nowych systemów prowadnic szuflad firmy Hettich. Płyty do produkcji mebli pochodziły od firmy Pfleiderer, sklejka od Sklejki-eko, obrzeża od REHAU, a materiały ścierne od sia Abrasives. Wszystkie materiały reklamowe zrobiła dla nas firma Good Agency. Dzięki temu, że każdy dał coś od siebie, byliśmy w stanie nie tylko zaprezentować na maszynach SCM obróbkę surowca, ale także wykonać kolorowe meble dla przedszkolaków. Trzeba przyznać, iż praca kosztowała nas wiele czasu i wysiłku, jednak za pośrednictwem dyrektor Krainy Elmo dzieci podziękowały nam pięknym plakatem oraz serdecznymi życzeniami, co dodało nam wiele energii przy produkcji. Meble dla przedszkolaków z Krainy Elmo zaprojektował Jakub Michałek z firmy Rais Tools.
Akcja szlachetna, a jednocześnie przyjazna środowisku chociażby z tej przyczyny, że wykonywane na targach drewniane elementy po testach maszyn zamiast lądować w koszu, tworzą piękną zabudowę meblową w przedszkolu.

Planet P 800
- Planet P 800 to 5-osiowe centrum obróbcze firmy Morbidelli, która wchodzi w skład Grupy SCM. Na targach DREMA 2016 pokazaliśmy ją po raz pierwszy w Polsce. Maszyna charakteryzuje się tym, że pozwala wykonać wszystkie operacje obróbki w jednym miejscu, gwarantując przy tym wysoką jakość oklejania wąskich krawędzi. Jest to rozwiązanie przeznaczone dla branży meblowej, szczególnie dla tych firm, które zajmują się nietypową, jednostkową produkcją - opowiada Krzysztof Kluza i dodaje:
- Właśnie na tym centrum pokazaliśmy produkcję szafek krzywoliniowych w różnych kolorach dla dzieci z przedszkola. Poza tym w trakcie produkcji nagraliśmy specjalny film promocyjny z myślą o tych, którzy wsparli naszą akcję. Chcieliśmy pokazać te firmy, które oprócz klasycznej prezentacji swojej oferty na targach, robią coś więcej.

Startech CN
Startech CN to nowa i kompaktowa wiertarka uniwersalna dedykowana małym i średnim zakładom produkcyjnym. Wyposażona jest w 7 niezależnych wrzecion pionowych, wrzeciono i piłkę w osi X, z możliwością wiercenia w osi Y. Bardzo elastyczna wiertarka idealnie nadaje się do produkcji pojedynczych elementów mebli.
- Startech CN to niezwykle prosta i tania maszyna, która pozwala na dokładną obróbkę mniejszych elementów. Nie jest to typowa maszyna przemysłowa. Stanowi raczej odpowiedź na zapotrzebowanie rynku ze strony małych zakładów stolarskich.
Można na niej wykonywać wszelkiego rodzaju meble skrzyniowe typu szafy 2-drzwiowe, szafki nocne itp. Ograniczeniem jest jedynie gabaryt szerokości do 60 cm.
Startech CN jest również nowością targów DREMA 2016. Swoją premierę miała podczas Dni Otwartych organizowanych w tym roku w Suchym Lesie - mówi Krzysztof Kluza.

Cyflex S
Kolejną prezentowaną na targach nowością jest Cyflex S - wiertarka o bardzo małych gabarytach, która wykonuje wiercenie, cięcie piłą i frezowanie pionowe. Gwarantuje bardzo wysoką wydajność produkcyjną, nie wymagając jednocześnie żadnych interwencji operatora przy uzbrajaniu stołu roboczego.
- Centrum obróbcze Cyflex S charakteryzuje się tym, że posiada podobną funkcjonalność, jaka występuje w przypadku dużych centrów obróbczych. Z tym że możemy wstawić tę maszynę do hali, gdzie jest ograniczona przestrzeń. Wystarczy tylko 8 m2, aby uzyskać wysoką wydajność centrum obróbczego. Maszyna posiada jedną głowicę wiertarską, na której jest prawie 30 różnych wrzecion wiertarskich, elektrowrzeciono oraz piłka, służąca do nacinania. Cyflex S jest wyposażona w program Xilog Maestro służący do projektowania w 3D. Można w nim przygotowywać na komputerze w biurze odpowiednie rysunki, a następnie przesłać je za pomocą internetu albo przez USB wprost do maszyny.

Cyflex HP
Cyflex HP jest większą wersją modelu Cyflex S. Maszyna stanowi kompaktowe centrum obróbcze o bardzo przemyślanej konfiguracji, dzięki czemu może zapewnić doskonałą wydajność przy jednocześnie zmniejszonych gabarytach. Centrum adresowane jest szczególnie do przedsiębiorców, którzy postawili na maszyny CNC, ale nie posiadają wystarczającej ilości miejsca w hali. Maszyna została zaprojektowana przy użyciu najlepszych trójwymiarowych systemów modelowania. Masywna konstrukcja gwarantuje maksymalną sztywność układu, w tym jednostek roboczych w celu osiągnięcia najwyższej jakości obróbki. Z powodzeniem znajduje zastosowanie w typowej pracy przemysłowej, tj. na trzy zmiany.
- Cyflex HP to kolejna nowość targów DREMA 2016. Maszyna, pomimo kompaktowych wymiarów, posiada dwa agregaty wiercące i dwa elektrowrzeciona pionowe. Cyflex HP może być o połowę szybsze w stosunku do innych tego typu centrów, ponieważ umożliwia pracę dwóch agregatów jednocześnie. W osi X ma 8 wrzecion poziomych i 3 wrzeciona poziome w osi Y. Średnica piły w osi X wynosi 120 mm i pozwala wykonać wszelkie rodzaje wpustów - mówi Krzysztof Kluza.


Olimpic K 100
- Niekwestionowany hit naszej sprzedaży w Polsce stanowi okleiniarka Olimpic 100. Jest to odpowiedź Włochów na zapotrzebowanie prostego rynku stolarskiego, jakim jest Polska. Jest to bardzo tania maszyna, a jednocześnie bardzo bogato wyposażona. Potrafi oklejać wąskie krawędzie, a także posiada frezy wstępne, co przy tej klasie maszyn jest pewną opcją. Olimpic K 100 może być wyposażona w dodatkową wannę klejową, umożliwiającą zastosowanie kleju PUR oraz w sterownik służący do zmiany temperatury kleju (niezbędny przy zmianie kleju z EVA na PUR).
Okleiniarka przede wszystkim podbija rynek swoją ceną oraz jakością obróbki, która porównywalna jest do maszyn wyższej klasy. Jej jedynym ograniczeniem jest tutaj prędkość posuwu.

Olimpic K 360
Okleiniarka Olimpic K 360 to jeszcze jedna targowa nowość Grupy SCM Polska. Maszyna z pewnością może być nowym punktem odniesienia na rynku okleiniarek klasy podstawowej, ponieważ jest wyposażona w jednostkę zaokrąglania naroży. Model K 360 jest kompaktowy i łatwy w obsłudze ze względu na zaawansowane rozwiązania technologiczne, mające na celu zapewnienie optymalnego wykończenia panelu. Maszyna jest doskonałą propozycją dla tych firm, które wymagają ciągłej i wysokiej jakości oklejania.

Fot.1. Tegoroczne stoisko SCM Group Polska miało powierzchnię ponad 700 m2. Firma, oprócz swoich klasycznych maszyn, zaprezentowała na nim również liczne nowości.
Fot. Piotr Kmiecik

Fot.2. Bezpośrednio po targach meble zostały przekazane do przedszkola Kraina Elmo w Suchym Lesie.
Fot. Krzysztof Kluza

Fot.3. Startech CN to nowa i kompaktowa wiertarka uniwersalna dedykowana małym i średnim zakładom produkcyjnym.
Fot. Piotr Kmiecik

Fot.4. Kolejna nowość to Cyflex S - wiertarka o bardzo małych gabarytach, która wykonuje wiercenie, cięcie piłą i frezowanie pionowe. Gwarantuje bardzo wysoką wydajność produkcyjną, nie wymagając jednocześnie żadnych interwencji operatora przy uzbrajaniu stołu roboczego. Kompaktowe centrum o przemyślanej konfiguracji może zapewnić doskonałą wydajność przy zmniejszonych gabarytach maszyny. 
Fot. Piotr Kmiecik

Fot.5. Cyflex HP stanowi kompaktowe centrum obróbcze o bardzo przemyślanej konfiguracji, dzięki czemu może zapewnić doskonałą wydajność przy zmniejszonych gabarytach maszyny.
Fot. Piotr Kmiecik

Fot.6. Wysoki poziom wyposażenia okleiniarki Olimpic K 100 w zaawansowane rozwiązania technologiczne, dostępne w wyższych modelach maszyn, gwarantują najlepszą jakość obróbki. Te cechy w połączeniu z łatwością obsługi sprawiają, że jest to najlepsza okleiniarka dla małych firm.
Fot. Piotr Kmiecik

Fot.7. Okleiniarka Olimpic K 360 to maszyna dedykowana firmom, które wymagają ciągłej i wysokiej jakości oklejania.
Fot. Piotr Kmiecik

Copyright © Kurier Drzewny