Logowanie E-mail Hasło Zapamiętaj mnie Chcę się zarejestrować [ Przypomnij Hasło ]
logo

Artykuły >> Artykuły

DREMASILESIA 2017 - warsztaty Polskiej Izby Biomasy

Jednym z tematów, poruszanych na targach DREMASILESIA jest ENERGIA Z DREWNA i tworzona osobno Strefa Energii z Drewna. Zależy nam, jako organizatorom, aby rozszerzyć dotychczasowy zakres branżowy targów DREMASILESIA o  aktualną tematykę dotyczącą SMOGU i możliwości zastąpienia tradycyjnych kotłów grzewczych kotłami na pellet. Chcielibyśmy dotrzeć z informacją do szerokiego spectrum odbiorców, w tym przedstawicieli samorządów z województw: Śląskiego, Dolnośląskiego, Małopolskiego (głównie region południowej Polski) oraz miasta Kępna. Jako, że jest to problem bardzo na czasie, to chcemy stworzyć z niego temat wiodący tegorocznej edycji DremaSilesia.

Na tę chwilę mamy potwierdzony program warsztatów przygotowany przez Polską Izbę Biomasy na dzień 13.05 – sobota. Sobota byłaby dniem dla samorządów i lokalnej społeczności, natomiast piątek poświęcony byłby możliwościom technologicznym i finansowym dla przedsiębiorców (prezentacje firm, czasopismo BIOmasa/ rynek Pelletu i wystąpienie pt. Rynek Pelletu w Polsce, przedstawiciel programów unijnych Infrastruktura i środowisko, który przedstawi możliwości pozyskania funduszy i skorzystania z programów dofinansowań).

 

Piątkowe wystąpienia, poza przedstawicielami instytucji i mediów, zawierać będą prezentacje najnowszych technologii i rozwiązań dot. biomasy, które firmy posiadają w ofercie (kwestia dotycząca tematu: zagospodarowania odpadów drzewnych) – zależałoby mi, aby firmy z branży mogły omówić swoje doświadczenia/zaprezentować nowoczesne technologie itp. – dzięki temu moglibyśmy stworzyć bardzo kompleksowy, merytoryczny program dwudniowej konferencji poświęconej w pełni Energii z Drewna.

 

 

Cały program ma obejmować dwa dni – piątek i sobotę. W załączeniu przesyłam program Polskiej Izby Biomasy, od której również mamy Patronat nad tym wydarzeniem, jak również wstępnie przygotowany program konferencji piątkowej – dzień pierwszy targów DremaSilesia.

 

Więcej informacji na stronie www: http://www.dremasilesia.pl/pl/news/wartsztaty_polskiej_iozby_biomasy_na_targach_dremasilesia/

Copyright © Kurier Drzewny