Logowanie E-mail Hasło Zapamiętaj mnie Chcę się zarejestrować [ Przypomnij Hasło ]
logo

Artykuły >> Artykuły

Targi cieśli i dekarzy.

Targi cieśli i dekarzy - 9-11.08.2019 r.

 

Siekiery, dłuta i wszystko to, co przywiozą wystawcy, ubarwi jedyną taką imprezę w Europie tak, że ino wióry będą latały! Do cieśli w Chochołowie pierwszy raz dołączają dekarze, więc chałupy pod klucz możno budować!

 

Najlepsze firmy branży ciesielskiej już po raz trzeci spotkają się w Chochołowie, a po raz pierwszy także dekarskie. Bogata ekspozycja w międzynarodowej obsadzie z narzędziami, maszynami, technologiami, a także pokrycia dachowe, materiały, chemia budowlana i nowe technologie - wszystko to, co aktualnie jest nowością w budownictwie zjedzie do największego zagłębia ciesielskiego w Polsce.

Cieśle będą rywalizować w corocznych zawodach, a niepowtarzalny klimat imprezy w miejscu, gdzie budownictwo zrębowe ma tak bogatą historię, po raz kolejny przyciągnie tłumy odwiedzających.  

 

Znaczące wydarzenie na mapie regionu

Jedyne targi cieśli w Europie - ich trzecia edycja zapowiada się bardzo interesująco, a pierwsze targi dekarzy ubarwią to wydarzenie.

- Po sukcesach poprzednich dwóch edycji, gdzie podczas drugiej gościliśmy łącznie 15 tys. osób, przybyło wystawców, a towarzyszące im śpasy ciesielskie polsko-słowackie pomogły sięgnąć po odbiorcę z sąsiedniej Słowacji. Targi cieśli stały się znaczącą imprezą na mapie regionu podhalańskiego oraz mocnym punktem wśród wydarzeń w branży ciesielskiej, zapisując swoje miejsce w kalendarzu na rozpoczęcie długiego, sierpniowego weekendu 9-11.08.2019 r. - mówi Igor Kurkowski, dyrektor targów cieśli.

 

Pokazy i zawody

- Swój udział zapowiedzieli kolejni wystawcy także z zagranicy, którzy zaprezentują dotychczas nieeksponowane w Chochołowie urządzenia, co potwierdza znaczenie imprezy i pokazuje potencjał rynku. Dla głównych odbiorców targów - cieśli, firm ciesielskich, których zagłębie mieści się na Podhalu, a od tego roku dekarskich, będzie to ze wszech miar interesujące wydarzenie. Wyzwaniem będą rozgrywane zawody cieśli. Gorąca rywalizacja o cenne i atrakcyjne nagrody tradycyjnie zgromadzi liczną widownię. Atmosfera współzawodnictwa cieśli, w miejscu położonym w sąsiedztwie jedynego w Europie żywego skansenu budownictwa zrębowego, przyciąga całe rodziny i tworzy klimat wyjątkowego święta w Chochołowie. Prezentowane nowości, innowacyjne spojrzenie, nie tylko na to, co w budownictwie tradycyjnym jest istotne, ale także na to, co tworzy nowoczesny, drewniany dom XXI wieku, przyciąga nie tylko specjalistów od budownictwa klasycznego, którzy realizują budowy na Podhalu, w Polsce i za granicą, ale także ciekawskich czy tych co chcą budować, czy modernizować własne domy - tłumaczy Igor Kurkowski.

 

1+2+3

Dla głównych odbiorców targów - cieśli, firm ciesielskich, których zagłębie mieści się na Podhalu, a od tego roku dekarskich, będzie to ze wszech miar interesujące wydarzenie.

 

4+5+6 Cieśle będą rywalizować w corocznych zawodach, a niepowtarzalny klimat imprezy w miejscu, gdzie budownictwo zrębowe ma tak bogatą historię, po raz kolejny przyciągnie tłumy odwiedzających.  

 

Fot. Igor Kurkowski

 

Copyright © Kurier Drzewny