Logowanie E-mail Hasło Zapamiętaj mnie Chcę się zarejestrować [ Przypomnij Hasło ]
logo

Artykuły >> Artykuły >> Technika

Rustykalne ciągle modne


Firma Prochera proponuje linię do olejowania, która pozwoli na produkcję elementów postarzanych. Dla desek podłogowych jest to model LO-400, a dla mebli - LO-640.

 

 

 

Opr. Alicja Bagnucka-Rief


LO-400 dla desek podłogowych

Standardowa linia LO-400 oferowana przez firmę Prochera składa się z walcowej nakładarki WN-450 oraz przenośnika taśmowego, na którym zamontowane są trzy jednostki rozcierające.

Walcowa nakładarka oleju/wosku ma za zadanie równomierne nanoszenie czynnika na powierzchnię drewna. Ilość nanoszonego czynnika jest regulowana bezstopniowo w przedziale 6-25g/m2 lub 17-70g/m2. Walec posiada system szybkiej wymiany wałów. Do deski podłogowej o charakterze rustykalnym posiadającym fazę z dwóch lub czterech stron używa się wałów z odpowiednio miękkiej gumy, co umożliwia naniesienie czynnika w głąb struktury i na fazę. W przypadku deski płaskiej stosuje się wał nakładający z twardszej gumy. Prędkość przenoszonego materiału regulowana jest bezstopniowo w sposób płynny w zakresie od 5,5 do 35 m/min. Przenośnik taśmowy porusza się z prędkością regulowaną elektronicznie w zakresie 5,5-35 m/min.

 

- Pierwsze dwie jednostki rozcierające o kształcie talerzowym typu szczotka lub pads mają za zadanie równomierne roztarcie czynnika na powierzchni deski. W zależności od rodzaju i gęstości oleju i wosku stosuje się różne włosia. Prędkość każdej jednostki jest regulowana w zakresie od 100 do 450 obr./min. Trzecia  jednostka rotacyjna o kształcie cylindrycznym dokładnie ujednolica powierzchnię i dodatkowo rozciera olej wzdłuż struktury drewna, co jest szczególnie ważne w przypadku stosowania olejów lub wosków kolorowych (np. z dodatkiem pigmentu bieli). Warto wspomnieć, że na przenośniku taśmowym można zamontować dodatkowe jednostki rozcierające bądź polerujące w zależności od potrzeb technologicznych – mówi Dariusz Prochera, właściciel firmy.  

 

 

Dane techniczne:

1) Przenośnik rolkowy:
- długość robocza 2000 mm,
- szerokość robocza (rolki) – 500 mm
- poziom roboczy 880 +/- 30 mm.
lub przenośnik szczebelkowy z urządzeniem grzewczym
2) Walcowa nakładarka oleju:
- nakładanie górnym walcem
- szerokość robocza (walców) – 460 mm,
- max. grubość elementów – 100 mm,
- średnica wałków nakładających – 120 mm,
- prędkość obwodowa wałków regulowana falownikiem w zakresie – 5,5-35 m/min,
- moc zainstalowana – 0,55 kW,
- poziom roboczy 880 mm.
3) Przenośnik taśmowy:
- długość robocza – 6000 mm
- szerokość robocza (taśmy) – 450 mm,
- prędkość taśmy  regulowana falownikiem w zakresie – 5,5-35 m/min,
- moc przenośnika – 1,5 kW,
- poziom roboczy 880 mm,
Na przenośniku taśmowym zamontowane są:
a) dwie jednostki rozcierające o kształcie talerzowym średnicy 400 mm, gdzie zamontowane mogą być szczotki rozcierające z  włosia lub pads z włókniny obojętnej lub ściernej,
- prędkość obrotowa płynna od 100 do 450 obr/min,
- moc jednej jednostki  - 2kW,
b) jednostka rozcierająca ze szczotkami cylindrycznymi
- prędkość obrotowa płynna od 120 do 630 obr/min,
- szerokość robocza 400 mm,
- moc 0,55 kW.

 

 

Fot. Prochera

 

Copyright © Kurier Drzewny