Logowanie E-mail Hasło Zapamiętaj mnie Chcę się zarejestrować [ Przypomnij Hasło ]
logo

Artykuły >> Artykuły >> Technika

Urządzenia optymalizujące firmy Metal - Technika

 

Pierwsze w pełni polskie optymalizerki 

Firma Metal-Technika posiada w swojej ofercie trzy urządzenia do optymalizacji drewna i wycinania wad. Są to dwie, pierwsze w pełni polskie optymalizerki OWD-1500 i OWD-2000 oraz maszyna ze skanerem optycznym Speed Eye.

Filip Jackiewicz


Firma Metal – Technika z Przedbórza z roku na rok modyfikuje i rozwija maszyny znajdujące się w jej ofercie. Prace nad urządzeniami prowadzą do udoskonalenia ich konstrukcji, ulepszenia pracy, modyfikacji podzespołów oraz zwiększenia ich żywotności. Pozytywna cechą maszyn Metal – Technika jest to, że są one przygotowane do pracy w ciężkich warunkach. Nie potrzebują ogrzewanych hal i znoszą temperatury do -5 st. C. Firma z Przedbórza swój profesjonalizm potwierdza również szybkim i tanim serwisem. Usterki w maszynach usuwane są w 24 godziny od ich zgłoszenia.

 

 

Optymalizerka przelotowa za rozsądną cenę

Jednym z urządzeń firmy Metal – Technika, które na rynku zadebiutowało w kwietniu tego roku jest maszyna OWD-2000. Jest to pierwsza, w pełni polska optymalizerka przelotowa. Maszyna optymalizuje drewno z dokładnością 0,5 mm z wydajnością 10 – 15 tys. m bieżących na zmianę. W maszynie zastosowano markowe podzespoły Mitsubishi i Siemens.

OWD-2000 wykonuje pełną optymalizację w 15 pozycjach z pierwszego gatunku. Realizuje również wymiary pozaklasowe w celu łączenia drewna na mikrowczepy.

Sterowanie maszyną ułatwia panel dotykowy z prostym, intuicyjnym menu w języku polskim. Sterownik pracuje w środowisku Windows i może być dodatkowo programowany pod wymagania klienta, bez dodatkowych opłat.

Oprócz programowania maszyny, sterownik daje możliwość prowadzenia statystyk pracy takich jak: procentowe wykorzystanie materiału czy ilość materiału przerobionego w danym czasie i przez konkretnych operatorów.

 

 

Oko znajdzie oszczędności

Ciekawym rozwiązaniem jest również maszyna z zestawem kamer do automatycznego rozpoznawania wad. Speed Eye może być zestawiony z optymalizerką OWD-2000, przez co znacznie wzrasta wydajność produkcji, przy jednoczesnym ograniczeniu czynnika ludzkiego.

Oprócz tego, że maszyna pracuje w trybie automatycznym, operator ma również możliwość ingerencji w decyzje maszyny. Dokonuje tego poprzez 17-calowy pulpit kontrolny sterownika, który pracuje w środowisku Windows.

 

 

Większa wydajność i żywotność

Zabiegom „liftingującym” poddana została ostatnio maszyna OWD-1500. Maszyna przeznaczona jest dla użytkowników, którzy potrzebują dokładnego cięcia desek na wymiar. Wśród opcji optymalizerki jest możliwość cięcia za jednym razem kilku desek czy belek itp., a także wycinania wad drewna z optymalizacją pomiędzy wadami. Maszyna wyposażona jest w program umożliwiający tworzenie katalogów z wymiarami. Każdy katalog może zawierać 5 konkretnych wymiarów.

Maszyna została ostatnio wyposażona w stół buforujący, na którym można ułożyć do pięciu desek. Dzięki takiemu rozwiązaniu operator ma dodatkowy czas na obsługę maszyny. Nie musi poświęcać całego czasu pracy na podawanie materiału do urządzenia. Zastosowanie stołu buforowego podnosi efektywność optymalizerki OWD-1500 o 30 proc.

Dzięki zastosowaniu podzespołów renomowanych marek, takich jak: Siemens, Mitsubishi czy Pneumat oraz centralnego smarowania, żywotność maszyny znacznie wzrosła. OWD-1500 pracuje z dokładnością 0,2 mm.

 

Fot. Optymalizerka OWD-1500. Fot. Filip Jackiewicz

Fot. Optymalizerka OWD-2000. Fot. Filip Jackiewicz

Fot. Urządzenie Speed Eye. Fot. Filip Jackiewicz

 

Copyright © Kurier Drzewny