Logowanie E-mail Hasło Zapamiętaj mnie Chcę się zarejestrować [ Przypomnij Hasło ]
logo

Artykuły >> Artykuły >> Technika

Oferta Homag na targach BUDMA

Centra obróbcze w centrum uwagi 

 

W trakcie 4 dni na targach BUDMA i WinDoor-Tech firma Homag Polska prezentował m.in. 5-osiowe centrum obróbcze Venture 316L oraz centrum obróbcze Venture 200 Edition firmy WEEKE.

Barbara Fride 

Homag Holzbearbeitungssysteme GmbH oferuje producentom całościowe rozwiązania uwzględniające kompletną obróbkę drewna. Oferta obejmuje rozwiązania przeznaczone do produkcji mebli, do stolarki budowlanej, a spektrum dostępnych maszyn obejmuje najprostsze oklejarki, przez stacjonarne centra obróbcze CNC i komórki produkcyjne, aż po całe linie w najróżniejszych kombinacjach.

 

 

 

5-osiowe centrum obróbcze HOMAG Venture 316L

W centrum obróbczym Venture 316L w wyposażeniu seryjnym wyposażone jest w technologię ecoPlus, która dzięki optymalizacji komponentów maszyny, odciągu i sterowania pozwala na mniejsze nawet o 20% zużycie energii i sprężonego powietrza.

Venture 316L to maszyna o stabilnej, precyzyjnej konstrukcji portalowej.

Specjalnie zaprojektowana, współjeżdżąca obudowa, w dużej części oszklona, zapewnia bezpieczeństwo obsługi, a także wgląd w obszar obróbki.

Wyposażenie w 5-osiowe wrzeciono frezarskie DRIVE5C zapewnia większe możliwości obróbki z użyciem mniejszej liczby agregatów.

Głowica wiertarska High-Speed z opatentowanym systemem blokady wrzeciona gwarantuje uzyskanie wymaganej głębokości wiercenia. Maszyna wyposażona też jest w stół konsolowy z systemem mocowania powerClamp. Pozycjonowanie elementów mocujących odbywa się za pomocą lasera.

Centrum Venture 316L doskonale poradzi sobie z obróbką elementów o maksymalnych wymiarach: głębokość – 1550 mm, grubość (łącznie z elementami mocującymi) – 250 mm oraz długość – 4200 mm.

Standardowo Venture 316L posiada magazyn narzędziowy z 14 miejscami na narzędzia o średnicy do 180 mm.

 

Fot. 1 Venture 316L. Fot. Homag

Copyright © Kurier Drzewny