Logowanie E-mail Hasło Zapamiętaj mnie Chcę się zarejestrować [ Przypomnij Hasło ]
logo

Artykuły >> Artykuły >> Technika

Kotły na paliwo stałe - Ekologiczne spalanie wciąż w cenie


Litewska firma KALVIS od wielu lat projektuje i produkuje ekologiczne kotły przemysłowe na paliwo stałe o mocy od 70kW do 5MW. Dzięki polskiemu przedstawicielowi oferta firmy jest również dostępna na naszym rynku


KALVIS zatrudnia zespół doświadczonych konstruktorów i technologów, który projektuje i stale doskonali oferowane rozwiązania. Firma posiada też własne laboratorium, w którym odbywają się testy kotłów przed wprowadzeniem ich do produkcji seryjnej.

- Jakość kotłów KALVIS została doceniona licznymi nagrodami, kilka z nich otrzymało tytuł „Produktu Roku”. Kotły KALVIS posiadają certyfikaty jakościowe UE wystawione przez Instytut Energetyki w Radomiu oraz certyfikaty Rosji, Białorusi i Ukrainy. Posiadamy również systemy zarządzania jakością, ochrony środowiska, warunków pracy, które są zgodne z normami ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001 – mówi Sylwester Tyrpa, przedstawiciel firmy KALVIS na Polskę.

Szeroki asortyment kotłów do różnych potrzeb

Materiał przeznaczony do spalania w kotłach KALVIS to różne rodzaje paliw stałych: zrębki, trociny, pellet z trocin, pellet z torfu, pellet ze słomy, ziarno i plew, łuski nasion słonecznika, kukurydzy i orzechów, kłody drewna, węgiel, brykiet z drewna i torfu, eko-groszek.

Asortyment seryjnej produkcji na chwilę obecną stanowi ponad 100 rodzajów ekologicznych kotłów na paliwo stałe. Typy kotłów przemysłowych produkowanych w zakładzie obejmują kilka serii:

- K... - ekologiczny kocioł na paliwo stałe z ręcznym załadunkiem (100 … 1250 kW);

- K-M - ekologiczny kocioł na paliwo stałe z automatycznym załadunkiem z rusztem typu „wulkan” (100 … 950 kW);

- K-M-1 - ekologiczny kocioł na paliwo stałe z automatycznym załadunkiem z ruchomym rusztem „schodkowym” (140 … 2000 kW);

-K-MD - kocioł wodny na pellet i brykiet z automatycznym podajnikiem paliwa(140...600 kW);

- K-MK - wymienniki ciepła o mocy od 1000... 5000 kW.

- Dużą popularnością na rynkach zagranicznych cieszą się kotłownie kontenerowe, które nasza firma projektuje i produkuje w pełni wyposażone na zamówienie klienta. Są to kotłownie w zabudowie jedno- lub dwu-kontenerowej – informuje Sylwester Tyrpa.

Firma oferuje ponadto szeroką gamę kotłów o małej mocy od 6 do 70 kW oraz pieco-kuchni z płaszczem wodnym, kominków i piecyków do saun.

Swoje produkty firma KALVIS zaprezentowała m.in. na targach POLEKO w Poznaniu.

 

Fot. 1 Materiał przeznaczony do spalania w kotłach KALVIS to różne rodzaje paliw stałych. Fot. KD MEDIA

Fot. 2 KALVIS na targach POLEKO. Fot. KD MEDIA

Fot. 3 Siedziba firmy. Fot. KALVIS

 

Copyright © Kurier Drzewny