Logowanie E-mail Hasło Zapamiętaj mnie Chcę się zarejestrować [ Przypomnij Hasło ]
logo

Artykuły >> Artykuły >> Technika

Klejenie i montaż drewna - firma STEBLO

Urządzenia marki STEBLO, dzięki szerokim możliwościom zastosowania oraz wysokiej jakości wykonania, wzbudzały ogromne zainteresowanie wśród odwiedzających targi DREMA w Poznaniu. Na stoisku firmy potencjalni klienci mogli bezpośrednio zapoznać się z najbardziej popularnymi urządzeniami do klejenia i montażu drewna.

 

 

Piotr Kmiecik

O firmie STEBLO

 


Oferta STEBLO skierowana jest do stolarzy, firm produkujących meble oraz elementy stolarki otworowej i budowlanej, tartaków, przedsiębiorstw wytwarzających elementy z tworzywa sztucznego, klejonego warstwowo, a także do osób indywidualnych, które realizują pasje w tworzeniu z drewna.
Produkowane przez firmę prasy pneumatyczne służą m.in. do klejenia drewna litego w płyty, stopnie schodowe, blaty, siedziska, parapety itp., klejenia i montażu okien, drzwi, ram, podobrazi i wszelkich konstrukcji ramowych, klejenia drewna na długość i pod kątem na różne łączenia, klejenia drewna litego w krawędziaki, belki, elementy konstrukcyjne stolarki otworowej, obłogowania i okleinowania na zimno, klejenia deskorolek, sanek, krzeseł, skrzynek, szufladek, warstwowo podłogi, a także tapicerowania oraz klejenia innych elementów niestandardowych.
Urządzenia STEBLO sprawdzają się przy klejeniu każdego rodzaju drewna, a przy tym odznaczają się ergonomiczną konstrukcją, wysoką jakością wykonania, dużą wydajnością oraz bezpieczeństwem użytkowania.
Podczas targów DREMA firma zaprezentowała swoje najpopularniejsze urządzenia.

Ściski ręczne śrubowe
Ręczne ściski śrubowe przeznaczone są do klejenia drewna w płyty, na grubość - blatów, stopni schodowych, parapetów, siedzisk, krawędziaków, belek, doklejek, montażu elementów prostokątnych płaskich lub przestrzennych.
Tego typu ściski można podzielić na ściski śrubowe przesuwne: typ SRW-1 na stojaku z płytą otworową typ SPO, typ SRW-1 na stojaku pionowym typ SW-1, oraz ściski śrubowe: wzmocnione typ SRW na stojaku poziomym typ SW i ręczne typ SR na stojaku obrotowym typ SO.

Prasy pneumatyczne trapezowe
Prasy pneumatyczne trapezowe przeznaczone są do klejenia drewna w płyty i na grubość, tj. blatów, krawędziaków, belek, stopni schodowych, parapetów, siedzisk, elementów konstrukcyjnych stolarki otworowej czy obłogowania.
Wśród nich można wymienić prasy: jednostronne typ PTJ, dwustronne typ PTD oraz prasy pneumatyczne trapezowe niestandardowe.

Prasy pneumatyczne do klejenia drewna na długość
Prasy pneumatyczne do klejenia drewna na długość przeznaczone są do łączenia różnej długości elementów drewnianych z naciętymi na powierzchni czołowej mikrowczepami. Prasy te są podzielone na: typ PDJ, typ PDJ-1 automat oraz pod kątem typ PDK (przeznaczone do szybkiego łączenia prostego lub pod dowolnym kątem).

Prasy montażowe
Do pras montażowych zaliczamy: typ PMJ (przeznaczona do montażu prostokątnych konstrukcji ramowych o różnych wymiarach, np. drzwi, okien, ram, ram tapicerskich, podobrazi, skrzynek, szufladek oraz sanek, krzeseł i innych elementów niestandardowych); typ PMO z płytą otworową (uniwersalna prasa do produkcji klejonki, łuków oraz montażu konstrukcji ramowych, np. drzwi, okien, ram, frontów meblowych itp.); typ PMT (przeznaczona do tapicerowania siedzisk i oparć) oraz niestandardowe.

Fot. 1. Podczas tegorocznych targów DREMA firma STEBLO zaprezentowała swoje najpopularniejsze urządzenia.
Fot. Piotr Kmiecik


Fot. 2. Główną zaletą prasy pneumatycznej do klejenia drewna na mikrowczepy jest możliwość łączenia pod dowolnym kątem.
Fot. Piotr Kmiecik

Fot. 3. Prasa montażowa z płytą otworową umożliwia klejenie elementów prostokątnych, kształtowych, w płyty i na grubość. Jej mocnymi stronami są: duży wybór osprzętu, swoboda konfiguracji, proste mocowanie osprzętu pod dowolnym kątem i możliwość stosowania różnych docisków.
Fot. Piotr Kmiecik

Fot. 4. Podczas tegorocznej Fabryki Mebli na Żywo firma STEBLO współpracowała przy projekcie „DREMA DZIECIOM”, udostępniając prasę pneumatyczną trapezową jednostronną pozwalającą na klejenie drewna w płyty i na grubość.
Fot. STEBLO

Fot. 5. Ściski wzmocnione przesuwne na stojaku z płytą otworową to doskonałe urządzenie do małych zakładów stolarskich. Umożliwiają one klejenie drewna w płyty, montaż okien, drzwi oraz elementów przestrzennych.
Fot. Piotr Kmiecik

 

Copyright © Kurier Drzewny