Logowanie E-mail Hasło Zapamiętaj mnie Chcę się zarejestrować [ Przypomnij Hasło ]
logo

Artykuły >> Artykuły >> Technika

Nowość w ofercie firmy PRETAFirma PRETA oferuje szeroki wybór precyzyjnie wykonanych noży do cięcia każdego rodzaju drewna. Nowością w ofercie firmy są noże powlekane specjalną powłoką "SUPER RUNING". Są to noże wykonane z wkładką ze stali szybkotnącej T1-HSS z dodatkiem elementów zwiększających ich twardość (HRC 65-67). Charakteryzują się przy tym bardzo dobrą elastycznością.

Stal T1-HSS dzięki większej twardości oraz odporności na ścieranie powoduje dłuższy czas pracy narzędzia. Jest on wydłużony o minimum 25% w stosunku do narzędzi wykonanych ze stali HSS 18% W. Noże te są pokryte specjalną powłoką. Dzięki opatentowanemu procesowi powlekania powierzchni noże uzyskują nadzwyczajnie twardą i odporną na przegrzewanie krawędź tnącą. Specjalna powłoka "SUPER RUNING" zwiększa czas pracy noży powlekanych w stosunku do nie powlekanych o min 50%. Najważniejsza cecha noża to bardzo dobra elastyczność, podczas gdy na krawędzi tnącej zachowana jest doskonała twardość. Noże powlekane wykonywane są w oparciu o nowoczesne próżniowo-plazmowe i dyfuzyjne techniki obróbki powierzchni oraz nowe technologie modyfikacji powierzchni narzędzi. Elastyczność noży "SUPER RUNING" jest porównywalna do tradycyjnych noży HSS, co powoduje, że są odporne na krzemionki znajdujące się w drewnie przy znacznie większej trwałości w stosunku do noży HSS. Jest to bardzo duży "plus" w stosunku do noży HM. Idealnie sprawdzają się przy obróbce twardych gatunków drewna, jak i miękkich, bo są odporne na przegrzewanie i ścieranie.
Ostrzenie noży "SUPER RUNING" i przygotowanie ich do pracy wykonuje się w taki sam sposób, jak tradycyjnych noży HSS 18%W. Ostrzy się je ściernicami borazonowymi lub ściernicami ceramicznymi.
- Noże powlekane "SUPER RUNING" są najlepszym rozwiązaniem dla przedłużenia czasu pracy narzędzi podczas produkcji przy zachowaniu niskich kosztów zakupu w stosunku do noży z węglikiem. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii w produkcji noży powlekanych PRETA oferuje narzędzia najwyższej jakości - mówi Joanna Smoczyńska z firmy PRETA. - Oferujemy również w ciągłej sprzedaży także noże HM, czyli z węglikiem spiekanym. Występują w długościach od 60mm do 1050mm i wysokościach: 30mm, 35mm, o grubości 3mm. Oprócz noży o grubości 3mm zarówno HM, jak i HSS, firma PRETA posiada w swojej ofercie noże ryflowane do głowic profilowych HSS 18%W. Noże te mają grubość 8mm, wysokość 50, 60 i 70mm, natomiast długość jest dostępna od 60mm do 650mm, według życzenia klienta. Wielu klientów używa tych noży do frezowania profili. Zarówno noże strugarskie grubości 3mm, jak ryflowane o grubości 8mm są dostępne "od ręki" i są wysyłane na cały kraj, a także zagranicę. Istnieje możliwość złożenia zamówienia noży nie tylko telefonicznie czy za pomocą faksu, ale także na stronie internetowej www.preta.com.pl w sklepiku internetowym. Czas realizacji zamówienia to jeden dzień roboczy.
(aBr)

Copyright © Kurier Drzewny