Logowanie E-mail Hasło Zapamiętaj mnie Chcę się zarejestrować [ Przypomnij Hasło ]
logo

Artykuły >> Artykuły >> Technika

Nowości w firmie LogosolFirma Logosol proponuje dwie nowości: trak Logosol LM Pro oraz solidną strugarkę czterostronną Logosol PH360.

Logosol LM Pro - nowa konstrukcja i nowe możliwości
Logosol LM Pro, posiada wszystkie zalety większych i droższych traków. Został stworzony, aby praca była łatwiejsza, szybsza i bardziej wydajna.
Koła napędowe brzeszczotu wykonane są ze stalowego odlewu i mają średnicę 520 mm. Miejsce styku z krawędzią brzeszczotu pokryte jest niezwykle trwałą plastikową powłoką, która niweluje poziom hałasu. Takie rozwiązanie jest dzisiaj standardem w dużych trakach przemysłowych.
Konstrukcja maszyny została zaprojektowana od podstaw, jest solidna a jednocześnie łatwa w obsłudze. Torowisko wykonane z podwójnych elementów wykonanych ze stali galwanizowanej czyni je dwa razy sztywniejszą konstrukcją w porównaniu z konkurencyjnymi trakami. Łoża kłody mają grubość 5.5 mm, zwiększają sztywność i wytrzymałość całej konstrukcji. Co więcej specjalnie wyprofilowane zakończenia przedniej i tylnej części torowiska dodatkowo zabezpieczają konstrukcję przed skręcaniem. Jedną z najważniejszych zalet traka LM Pro jest wózek poruszający się po torowisku na czterech łożyskowanych rolkach oraz głowica tnąca, która ma obustronne podparcie. Takie rozwiązanie redukuje wibracje oraz ma znaczący wpływ na jakość przetartego materiału.
Prześwit poziomy, czyli maksymalny rozstaw rolek podtrzymujących brzeszczot wynosi 70 cm. Pozwala to na przecieranie kłód o takiej średnicy bez ich obracania. Obracając kłodę, trak LM Pro jest w stanie przetrzeć kłody o średnicy 80 cm. Każdy model LM Pro, zarówno z napędem spalinowym i elektrycznym, jest oczywiście wyposażony w funkcję automatycznego chłodzenia brzeszczotu pozwalający dłużej utrzymać go w dobrej kondycji. Obie wersje posiadają zespół hamulca, który szybko zatrzymuje brzeszczot po każdym przetarciu. Oczywiście wpływa to na bezpieczeństwo pracy, ale także zwiększa wydajność, ponieważ można szybciej powrócić wózkiem na początek torowiska. Głowica tnąca nie wymaga blokowania wysokości. Oznacza to szybszą i łatwiejszą pracę w połączeniu z innymi przydatnymi funkcjami.
Zastosowana technologia Dura-Guide? to kompromis pomiędzy komfortem i wydajnością. Ceramiczne bloczki prowadnika zapewniają najwyższej klasy wsparcie brzeszczotu z trzech stron przy jednoczesnej eliminacji styczności jego powierzchni z metalowymi częściami prowadnika. To przełomowe rozwiązanie redukuje poziom hałasu i zwiększa komfort pracy operatora.
Napęd elektryczny E-Twin rozpoczyna pracę po naciśnięciu jednego przycisku. Pierwszy silnik rozpędza brzeszczot do prędkości 110 km/h, a po chwili załącza się drugi silnik, dostarczając pełnej mocy.Takie rozwiązanie umożliwia tzw. "miękki" start, tzn. eliminuje chwilowe uderzenie na brzeszczot. Dla większości użytkowników moc 8 kW będzie wystarczająca, a dla tych którzy potrzebują więcej mocy, mogą wybrać napęd 12 kW.

DANE TECHNICZNE
Długość kłody: 5.1 m (standard) - możliwość przedłużania torowiska
Średnica kłody: max. 95 cm
Prześwit poziomy: 70 cm
Rzaz: 2.4 mm
Brzeszczot: 31 x 1 x 3600 mm
Średnica kół napędowych: 47.5 cm
Długość całkowita: 6 m
Szerokość: 2 m
Wysokość: 1.5 m
Waga: 590 kg


Logosol LM Pro - główne cechy:
- Łatwy w użyciu do przecierania dużych kłód, w szczególności do drewna twardego.
- Pewna i stabilna konstrukcja.
- W konfiguracji podstawowej umożliwia przecieranie kłód o średnicy do 95 cm i długości 5,10 metra.
- Automatyczna blokada głowicy tnącej.
- Wymienne napędy.
- Koła napędowe o średnicy 52 cm.
- Prowadnik DURA-GUIDE? wyposażony w bloczki ceramiczne podtrzymuje brzeszczot z trzech stron.
- Dwa rodzaje napędu: spalinowy lub elektryczny.

Logosol PH360 - przemysłowa moc w eleganckim wydaniu
Idealna maszyna do zastosowania w zakładach stolarskich, zakładach zajmujących się budową domów z bali oraz w branży budowlanej. Jedna i ta sama maszyna może obrabiać wszystko: od dużych bali począwszy na listwach wykończeniowych skończywszy z zachowaniem perfekcyjnej jakości.
Mocny żeliwny stół jest sercem maszyny, gwarantując pracę bez wibracji. Jest on zamontowany do solidnej konstrukcji stalowej. Głowica dolna oraz boczne zintegrowane są z żeliwnym stołem roboczym. Rolki prowadzące materiał oraz górna głowica zamontowane są do obudowy maszyny.
Jeśli planujemy obróbkę małych elementów, takich jak panele lub listwy, mocowanie górnej głowicy będzie znajdowało się blisko stołu roboczego. Jeśli chcemy obrabiać pięciocalowe elementy do budowy domów, mocowanie górnej głowicy znajdzie się w wyższej pozycji. Maszyna może obrabiać elementy o wysokości do 9 cali (230 mm).
W chwili dostarczenia PH360 nie wymaga żadnych dodatkowych ustawień, jedyne co trzeba zrobić, to podłączyć ją do systemu odciągu trocin. Można dodatkowo zamontować kółka z hamulcami, aby móc ją dowolnie przestawiać. Jest to urządzenie, które ma wszystko potrzebne do rozpoczęcia pracy. Stół podający łatwo ustawić na żądaną wysokość oraz łatwo go przedłużyć i dostosować do swoich potrzeb. Można dokupić specjalnie dostosowany do tej strugarki system odciągu trocin, który to w znacznym stopniu poprawia jakość pracy.
Każda z głowic ma swój niezależny mocny silnik, który umożliwia obrabianie wszelkich możliwych rodzajów drewna. Posuw ma płynną regulację i może wynosić aż do 30 metrów na minutę. Dla jednej osoby obsługującej maszynę najodpowiedniejszą prędkością będzie około 6 m/min., natomiast dwie osoby są w stanie sprawnie obsłużyć maszynę ustawioną na 15 m/min. Urządzenie może działać na 20-amp. zabezpieczeniu elektrycznym. Wymagania elektryczne nie są zbyt duże, biorąc pod uwagę tak duże możliwości urządzenia.
Górna głowica maszyny ma większą średnicę niż poprzedniczka PH260, posiada podwójne ujście trocin, co ma ogromny wpływ na utrzymanie czystości na stole roboczym oraz zmniejsza ryzyko przedostawania się trocin na obrabianą powierzchnię materiału. Stół podawczy ma prostą w ustawieniu przykładnicę boczną, która jest niezwykle przydatna w przypadku wykonywania podłóg, listew wykończeniowych czy elementów mebli. Jakość uzyskana na tej strugarce może być porównywana do jakości otrzymywanej na dużo większych i droższych maszynach przemysłowych.
Wszystkie włączniki potrzebne do obsługi maszyny zgrupowane są w jednym pulpicie sterującym. Oznacza to, że urządzenie można ustawić blisko ściany i w ten sposób zaoszczędzić miejsce. Jest to bardzo ważne w małych zakładach stolarskich, gdzie zwykle brakuje wolnych metrów kwadratowych. Wszystkie korbki odpowiadające za ustawienie wysokości i szerokości są łatwo dostępne, a ich ustawienia można odczytać na oddzielnych licznikach. Dźwignia do ustawienia przykładnicy bocznej znajduje się na stole roboczym pod pulpitem sterującym. Każdy z silników ma swój oddzielny włącznik i wyłącznik. Na pulpicie znajduje się wyłącznik bezpieczeństwa, który po naciśnięciu momentalnie zatrzymuje każdą funkcję maszyny.

DANE TECHNICZNE

Struganie 4-stronne
Szerokość: 360 mm
Wysokość: 10-130 mm

Struganie 2-stronne
Szerokość: 410 mm
Wysokość: 10-230 mm

GŁOWICA GÓRNA:
Średnica - 88 mm;
Szerokość - 510 mm;
Moc silnika - 5.5 kW;
Liczba obrotów - 7000 obr/min;
Gł.strugania - max. 8 mm;
Gł.profilowania - max. 20 mm.

GŁOWICA DOLNA:
Średnica - 72 mm;
Szerokość - 300 mm;
Moc silnika - 4 kW;
Liczba obrotów - 7000 obr/min;
Głębokość strugania - 0 do 8 mm;
Gł.profilowania max. - 10 mm.

GŁOWICE BOCZNE:
Średnica wrzeciona - 30 mm;
Wysokość max. - 130mm;
Średnica max. - 140mm;
Moc silnika - 3 kW;
Liczba obrotów - 7000 obr/min;
Gł.profilowania max. - 30 mm;
Standardowe głowice boczne: typ TB90, średnica 90 mm, wysokość 40 mm, noże HSS, szerokość 50 mm.

POSUW:
Moc silnika - 0,75 kW;
Prędkość posuwu: standard 6 -15 m/min, opcjonalnie 6 -30 m/min.

SYSTEM ELEKTRYCZNY:
Zabezpieczenie przeciwwilgociowe - IP54;
Całkowita moc - 16,25 kW;
Zasilanie - 400 V, 3 fazy, 32 A.

WYMIARY:
Długość - 2970 mm;
Szerokość - 1125 mm;
Wysokość - 1430 mm;
Waga - 600 kg.


Logosol PH360 - główne cechy:
- Wrzeciona o średnicy 30mm, szeroki wybór noży profilujących. Szybka wymiana w 10-20 minut.
- Łatwe ustawianie, oddzielne liczniki.
- Skuteczne zabezpieczenie antykorozyjne umożliwia używanie na zewnątrz.
- Niskie opory tarcia stołu roboczego.
- Okno w górnej pokrywie umożliwia obserwować cały przebieg pracy.
- Każdy z silników uruchamiany niezależnie.
- Prędkość 7000 obr./min. zapewnia gładką powierzchnię produktu końcowego.
- Gniazdo 32 A, standard europejski.

Copyright © Kurier Drzewny