Logowanie E-mail Hasło Zapamiętaj mnie Chcę się zarejestrować [ Przypomnij Hasło ]
logo

Artykuły >> Artykuły >> Technologie

Nowoczesne technologie szlifowania z firmą GUMET

GUMET z Bydgoszczy swoje doświadczenie opiera na blisko 60-letniej praktyce w obróbce elementów metalowych. Zakład zaczynał od produkcji części motoryzacyjnych, narzędzi warsztatowych oraz produktów AGD, następnie przeszedł przez produkcję konstrukcji stalowych, a od 2003 roku zajmuje się głównie produkcją szlifierek szczotkowych oraz innych urządzeń przemysłowych.


Piotr Kmiecik


GUMET na targach DREMA 2016
- Zdecydowaliśmy się na udział w targach DREMA po dwuletniej przerwie. Przyjechaliśmy tutaj, ponieważ chcieliśmy pokazać klientom nasze nowości. Są to szlifierki szczotkowe. W planach naszej firmy jest zwiększenie asortymentu i wydajności produkcji tak, abyśmy byli w stanie możliwie jak najszybciej zaspokoić wszelkie potrzeby ze strony klientów.
Wśród odwiedzających stoisko firmy GUMET byli zarówno prywatni stolarze, którzy na co dzień prowadzą manufakturę ręczną, jak i duże oraz średnie zakłady.
Na DREMIE największym zainteresowaniem cieszyła się szlifierka serii PROFI 150, przeznaczona do szlifowania listew, z tej racji, iż jest to nowy produkt, który wypełnia pewną lukę na rynku. Jak się okazuje, do tej pory nie było w ofercie żadnej z firm takich maszyn do stricte elementów wzdłużnych. Dużą zaletą tej maszyny jest możliwość szlifowania bardzo krótkich elementów. Na targach DREMA wystawiamy się od 2008 roku i z tej perspektywy czasu mogę stwierdzić, iż widoczny jest taki trend, że wydarzenie to z każdym rokiem jest jakby coraz mniejsze, tzn. widać mniej wystawców, a także i mniej zwiedzających. Myślę, że ma na to wpływ po prostu inny sposób docierania firm do klientów, np. bezpośrednia działalność przedstawicieli handlowych, Internet, portale internetowe oraz gazety branżowe, jak np. „Kurier Drzewny” -
mówi Szymon Gumiński, właściciel firmy GUMET.

Szlifierki serii PROFI 150
- Nasz nowy model serii PROFI 150 stanowi szlifierkę przeznaczoną do szlifowania elementów wzdłużnych dla zaawansowanej linii szlifującej. Istnieje możliwość dowolnej konfiguracji maszyny. Może ona szlifować element z czterech stron przy użyciu dowolnej liczby głowic szczotkujących (górnych, dolnych lub bocznych). Polecamy użycie co najmniej dwóch głowic na każdą ze stron, wówczas efekt szlifowania jest najlepszy. Warto dodać, iż każda głowica ma precyzyjną regulację odległości od obrabianego elementu oraz kąta pochylenia. Prędkości obrotowe szczotek oraz posuw są płynnie regulowane, dzięki czemu możemy dostosować obróbkę do zróżnicowanej produkcji. Szerokość robocza maszyny wynosi 150 mm i jest wystarczająca przy produkcji listew. Konfiguracja maszyny jest dowolna, może być wyposażona w minimum trzy agregaty szlifujące, a maksymalna liczba głowic może dochodzić, przy zaawansowanych procesach technologicznych, do kilkunastu - opowiada Szymon Gumiński.

Szlifierka US250
Umieszczenie bębnów roboczych szlifierki US250 może być dowolne: dwa bębny górne, górny i boczny, górny i dolny, itp. Kombinacja przeciwnych kierunków obrotów wałów z zastosowaniem bębnów szlifujących o skośnym umieszczeniu lameli ściernych powoduje uzyskanie powierzchni szlifowanej o doskonałej gładkości. Znakomitym rozwiązaniem jest możliwość odwrócenia bębna o 180° i szlifowanie elementów trzymanych w dłoni, co ma szczególne zastosowanie w produkcji małoseryjnej. Elastyczność użytkowania maszyny powoduje znaczne obniżenie kosztów rozbudowy parku maszyn, ponieważ ograniczone jest do zakupu jednego wielofunkcyjnego urządzenia - wyjaśnia właściciel firmy.

Szczotkarki serii P
- Na targach DREMA zaprezentowaliśmy również szczotkarkę serii P. Jest to maszyna przeznaczona głównie do podłóg. W zależności od rodzaju szczotki możemy wykonać szlifowanie wstępne, wykańczające oraz międzyszlif po podkładzie lub lakierze. Przy zastosowaniu silników o zwiększonej mocy możliwe jest także wykonanie procesu strukturyzacji powierzchni, polegający na wybieraniu tego miękkiego słoja, tak by uzyskać efekt starego drewna. Maszyny dostępne są w czterech szerokościach roboczych: 400, 600, 1000 i 1350 mm. Liczba głowic też może być dowolna, tj. od 1 do 4 - zapewnia Szymon Gumiński.

Nacinarka ACM
- Ponadto pokazaliśmy maszynę do wykonywania poprzecznych nacięć na spodniej stronie deski podłogowej. Mowa o nacinarce ACM, która jest w naszej ofercie już od paru lat. Jednak teraz przygotowaliśmy nową wersję tej maszyny. Charakteryzuje się ona większą wydajnością i precyzją, co kwalifikuje ją do ciężkiej, typowo przemysłowej pracy.
Seria maszyn ACM przeznaczona jest do poprzecznego nacinania spodniej strony deski podłogowej. Proces ten ma na celu odprężenie deski i zwiększenie jej elastyczności.
Nacinarka ACM umożliwia precyzyjne określenie odległości nacięć od początku i końca deski, a także ich głębokości. Programowalna jest również długość deski, a klient ma możliwość wyboru rozstawu i szerokości nacięć. Maszyna może pracować w połączeniu z podajnikiem buforowym. Dzięki temu do jej obsługi zaangażowana będzie tylko jedna osoba.

Fot.1. Firma GUMET zdecydowała się na udział w DREMIE po dwuletniej przerwie. Głównym powodem obecności na targach była chęć pokazania klientom swoich nowości, tj. szlifierek szczotkowych.
Fot. Piotr Kmiecik

Fot.2. Seria maszyn ACM przeznaczona jest do poprzecznego nacinania spodniej strony deski podłogowej. Proces ten ma na celu odprężenie deski i zwiększenie jej elastyczności.
Fot. Piotr Kmiecik

 

Fot.3. Na targach DREMA zaprezentowana została również szczotkarka serii P przeznaczona głównie do szczotkowania podłóg.
Fot. Piotr Kmiecik

Fot.4. Nowy model serii PROFI 150 stanowi szlifierkę przeznaczoną do szlifowania elementów wzdłużnych dla zaawansowanej linii szlifującej. Istnieje tutaj możliwość dowolnej konfiguracji maszyny.
Fot. Piotr Kmiecik

 

Copyright © Kurier Drzewny