Logowanie E-mail Hasło Zapamiętaj mnie Chcę się zarejestrować [ Przypomnij Hasło ]
logo

Artykuły >> Artykuły >> Technologie

Dni Cienkiego cięcia 2010 - Thin cutting days 2010

W siedzibie firmy Wintersteiger w Ried odbyły się „Thin cutting days 2010” – „Dni cienkiego cięcia 2010”. Zaprezentowano obszerny program maszyn do cięcia, maszyn do ostrzenia pił, a także brzeszczotów stellitowych oraz z węglikiem spiekanym.

Filip Jackiewicz

W dniach od 9 do 15 grudnia firma Wintersteiger zaprezentowała branży drzewnej to, w czym jest najlepsza. Zaproszeni goście mogli zapoznać się z technicznymi rozwiązaniami przeznaczonymi do uzyskiwania cienkiego cięcia i przygotowywania wysokiej jakości lameli (okleiny tartej) na: parkiety, płyty wielowarstwowe, drzwi, okna, meble, trzonki do ołówków, instrumenty muzyczne i wiele innych.
Firma Wintersteiger stale rozwija swoje dwie linie traków do produkcji cienkich desek i płyt. Pierwszą z nich reprezentują traki ramowe DSG: Notum, Sonic, 200, które dają właścicielom dużą wydajność. Druga linia skupia w sobie traki taśmowe DSB Singlehead i Twinhead charakteryzujące się dużą elastycznością w produkcji.

Rodzina DSG
Traki DSG kontynuuje tradycję marki Wintersteiger, łącząc najwyższą jakość z zaletami oszczędnej obróbki. To tradycja, którą zapoczątkowały model DSG 150 w roku 1970. Już w wersji podstawowej DSG znajduje się niewiarygodnie duża liczba nowoczesnych, seryjnych funkcji produktu, które gwarantują większą precyzję i wydajność oraz lepszą ekonomię. Jednym z udogodnień zastosowanych w DSG jest sterowany elektronicznie posuw w strefie wciągania i wysuwania elementów, który napędza wałki transportowe. Zapewnia to dokładne przesunięcie obrabianego materiału przy każdym zębie. W każdym momencie ruchu ramy piłowej. Rezultatem jest długi okres użytkowania piły i gładkie powierzchnie przy bardzo dużej dokładności cięcia.
Konsekwentne nastwienie na potrzeby klientów Wintersteiger podkreśla też przez standaryzację wysokości. Już w wersji podstawowej możliwe jest wycinanie lameli do produkcji bardzo szerokich desek podłogowych, elementów drzwiowych oraz paneli z właściwą urządzeniom Wintersteiger dokładnością i rzazem od 1,1 mm.
Producent urządzeń DSG zadbał o to, by elementy produkowane były gotowe do dalszego wykorzystania bez konieczności korzystania z kolejnych maszyn. Lamele, które dostarcza trak są przygotowane bezpośrednio do klejenia. Zapewnia to zastosowanie podwójnej strugarki. Zaprojektowane na nowo urządzenie zapewnia: precyzyjną krawędź do łączenia na klej, brak uszkodzeń transportowych na czołowej stronie płyty lub deski, idealnie równoległe płyty.
Nie bez znaczenia są również systemy: rozpylania i Air Jet oraz układ cięcia na mokro. Dzięki nim lamele są czyste, pozbawione pyłu i mączki drzewnej.

Rodzina DSB
Traki taśmowe z rodziny DSB dają użytkownikowi większą elastyczność, ale spada przy tym ich wydajność. Są to urządzenia przeznaczone dla firm o większej różnorodności produktów.
Jedną z silnych stron maszyny DSB jest racjonalność jej stosowania oraz przydatność do wszystkich zastosowań. Maszyna podstawowa umożliwia szerokość cięcia do 310 mm przy rzazie równym 1,0 mm. Maksymalna wysokość przejścia bloku wynosi 180 mm przy wysokości 100 mm.
Traki DSB zapewniają przede wszystkim precyzyjne prowadzenie bloku przy cięciu na mokro i sucho. Napędzane dolne i górne rolki transportowe zapewniają ciągłe wciąganie bloku nawet przy ekstremalnie trudnych właściwościach przedmiotów obrabianych. Optymalny chwyt mokrego i suchego materiału zapewnia powłoka gumowa rolek transportowych oraz innowacyjny system docisku. Chromowany stół podający zapewnia jednocześnie minimalizację tarcia przedmiotu obrabianego. Napęd rolek transportowych w strefie wejścia i wyjścia maszyny jest płynnie regulowany i sterowany elektronicznie.
W traku DSB prowadnicę taśmy tnącej można indywidualnie dostosowywać do szerokości obrabianego. Zapewnia to optymalne naprężenie taśmy tnącej w obszarze cięcia i maksymalną dokładność rzazu.
Trak DSB ma możliwość nacinania ukośnego bloku. Konstrukcja maszyny pozwala na wybieranie ukośnego położenia przedmiotu obrabianego względem taśmy tnącej przy przyciętym i szerokim materiale.

Copyright © Kurier Drzewny