Logowanie E-mail Hasło Zapamiętaj mnie Chcę się zarejestrować [ Przypomnij Hasło ]
logo

Artykuły >> Artykuły >> Technologie

Produkty drzewne ABALON rośnie w siłę.


Produkty drzewne ABALON sprzedają się dobrze. Stale utrzymywana wysoka jakość tarcicy oraz partnerskie relacje z naszymi klientami sprawiają, że marka coraz prężniej wrasta w polski rynek, a produkty reklamują między sobą sami kupujący. Jak informują przedstawiciele firmy rynek polski należy do najważniejszych rynków zbytu obok rynku chińskiego, USA i krajów arabskich, a zdarza się, że eksport do Polski przebija pozostałe zewnętrzne rynki zbytu.
 
 
Alicja Bagnucka-Rief
 
- Dwa lata temu zareklamowaliśmy markę ABALON dzięki reportażowi z naszego tartaku w „Kurierze Drzewnym”. Choć ciężko w to uwierzyć, od tego czasu nie prowadziliśmy żadnej aktywności marketingowej mającej na celu promowanie naszych produktów, a rok rocznie dynamicznie zwiększamy swoją sprzedaż w Polsce mimo postępującego kryzysu, właśnie dzięki zaufaniu klientów - mówi Wojciech Jędruch, przedstawiciel handlowy ABALON w Polsce. – Aktualnie w obydwu tartakach przecieramy nieco ponad 150000 m³ surowca rocznie i dla tej ilości znajdujemy na bieżąco zbyt.
 
 
Z suszeniem za pan brat
Firma ABALON bardzo dużą wagę przykłada do suszenia tarcicy. Firma opiera się na suszarniach firmy Mühlbock. Ich jednorazowy wsad wynosi 8 tys. m3 tarcicy. Ostateczna wilgotność towaru wynosi 8-10 %. Podczas procesu stosowane są przekładki aluminiowe, aby nie pozostawiały one przebarwień na gotowym towarze.
- Drewno bukowe uważane jest przez producentów za gatunek posiadający mocne naprężenia wewnętrzne, które podczas suszenia mogą powodować „wichrowatość” deski. Dzięki starannemu procesowi suszenia i parzenia owa przypadłość może zostać wyeliminowana w bardzo znaczącym zakresie. Co więcej, deski uzyskują jednolity kolor i spójną wewnętrzną strukturę, co przekłada się na znacznie łatwiejszą i precyzyjną obróbkę i zmniejszenie zużycia narzędzi. W/w właściwości sprawiają, że buk parzony zyskuje coraz większą popularność – dodaje Wojciech Jędruch.
 
 
Ich siła to sortowanie tarcicy wg ścisłych kryteriów jakościowych
- W naszym tartaku strugamy, oglądamy i klasyfikujemy każdą deskę. Oznaczamy je konkretną cyfrą i przypisujemy do jednej z 13 klas jakościowych.
Niezależnie od tego, czy nasi klienci poszukują tarcicy najwyższej jakości, czyli Superiora czy też najniższej jakości, która w Polsce jest nazywana żartobliwie CommonSchrot, mogą być pewni, że każda deska jest starannie parzona, wysuszona, przestrugana i klasyfikowana.
Dzięki przestruganiu klient ma wgląd do wewnątrz deski, może od razu ocenić jakość naszych wyrobów i optymalnie je wykorzystać w produkcji – dodaje Wojciech Jędruch.
 
 
Produkty dla każdego
Poza przestruganą i obrzynaną tarcicą firma oferuje szeroką gamę innych produktów wykonywanych na życzenie klientów. Swoje listwy tapicerskie dostarcza do największych producentów mebli tapicerowanych w Polsce.
- Listwy tapicerskie oferujemy w grubościach: 26 i 32 mm, długości od 2,05 do 3,05 m jako produkty przestrugane. Ich szerokość dopasowujemy do indywidualnych wymagań klienta, dlatego śmiało mogę powiedzieć, że jest to wysoko zaawansowany produkt dla producentów stelaży, który znacząco skraca proces produkcji i pozwala zaoszczędzić wiele wydatków u klienta – informuje Wojciech Jędruch.
 
Ciekawym produktem firmy jest tarcica XXL nadająca się szczególnie dla klientów używających w produkcji wysokiej jakości półfabrykatów o dużej szerokości, jak np.: 80, 90 czy 100 mm.
- Jest to tarcica obrzynana o minimalnej szerokości 30 cm, nie strugana. Znajduje ona zastosowanie na szerokie elementy. Z jednej deski możemy zagwarantować wykonanie 4 listew o szerokości 75 mm i praktycznie zero odpadu. Tarcica XXL może być również bardzo interesującą alternatywą dla producentów listew; dzięki dostępnej pełnej grubości tarcicy bez przestrugania możliwe jest uzyskanie produktu idealnie dopasowanego grubością bez konieczności zakupu tarcicy w wyższej grubości, co pozwala na zaoszczędzenie od 12 do 15 % materiału.
Innymi interesującymi produktami firmy jest także tarcica o grubości 80 mm, a także bardzo chętnie wykorzystywane przez producentów schodów deski o długości 4,05 m.
 
1. Produkcja w tartaku ABALON.
2. Produkty po procesie suszenia
3. Deski gotowe do sprzedaży
Fot. Alicja Bagnucka-Rief
 
4. Przekładki aluminiowe stosowane podczas suszenia.
5. Każda deska jest oglądana i klasyfikowana.
6. Tarcica XXL.
Fot. ABALON

Copyright © Kurier Drzewny