Logowanie E-mail Hasło Zapamiętaj mnie Chcę się zarejestrować [ Przypomnij Hasło ]
logo

Artykuły >> Artykuły >> Nowości

Nowe narzędzia dla tartacznictwa, ogrodówki i stolarzy marki GLOBUS

 

Wyższa żywotność i większa stabilność narzędzia 

Marka GLOBUS wprowadziła w ostatnim okresie na rynek nowe narzędzia, które sprostają rosnącym oczekiwaniom użytkowników.

Opr. Barbara Fride

Zakłady tartaczne, producenci programu ogrodowego oraz zakłady stolarskie coraz częściej oczekują nowych rozwiązań konstrukcyjnych narzędzi o wyższej żywotności oraz zapewniających dużą stabilność podczas pracy. Na te potrzeby odpowiada firma GLOBUS, która nie tylko udoskonala dostępną ofertę produktową, ale poszerza ją również o nowe rozwiązania.

 

 

Piła nacinająca HM

Piły nacinające HM pozwalają znacznie zwiększyć żywotność pił taśmowych. Seria ta przeznaczona jest do usuwania kory oraz zanieczyszczeń z powierzchni rozcinanych kłód, które współpracują z piłą taśmową na trakach taśmowych wyposażonych w korowarkę.

Zastosowanie piły do korowania pozwala na znaczne wydłużenie żywotności samej piły taśmowej. Dzięki użyciu korowarki z piłą do korowania znacznie skraca się czas potrzebny na ręczne usuwanie ziemi, kamieni i kory z obrabianej kłody. Charakterystyczna geometria uzębienia piły HM, o kącie natarcia 15 stopni, gwarantuje odpowiednią jakość i wydajność pracy. Specjalna, szeroka płytka HM umożliwia bezproblemowe i wydajne usuwanie kory oraz zanieczyszczeń.

 

 

 

Piły HM do przecinarek wahadłowych

Nowa seria pił z węglikami spiekanymi wykorzystywana jest w procesie przecinania drewna opałowego na pilarkach poprzecznych/wahadłowych w zakresie średnic typowych: 550mm – 750mm.

Piły tej serii stosowane są zarówno w przedsiębiorstwach zajmujących się produkcją drewna opałowego, jak i w gospodarstwach domowych. Mocno osadzony duży i prosty węglik spiekany, zastosowany ogranicznik posuwu oraz dodatkowe laserowe wycięcia w dysku pozwalają na optymalne prowadzenie piły w trakcie przecinania pełnych okrąglaków drewna opałowego.

 

 

 

Noże do strugarek

Rodzina noży strugarskich została powiększona o dwa modele. Pierwszy to HSS STANDARD, używany przez odbiorców głównie do drewna twardego, wykonany z materiału HSS o twardości 60-63 HRC (2 klasa dokładności). Drugi to BI-HSS z wkładką wysokiej jakości HSS SW18 (18% wolframu), której wysokość wynosi 14mm. Są to noże o bardzo szerokim zastosowaniu, od małych zakładów stolarskich, do dużych firm tartacznych. Ponadto w dotychczasowej ofercie znaleźć można również noże:

 

- NCV1 - atutem tych noży jest szeroki zakres wymiarowy i niska cena; 

 

- EXTRA CHROM - noże wykonane ze stali narzędziowej wysokogatunkowej o twardości 58 HRC. Parametry jakościowe tej grupy noży zbliżone są do noży HSS jednak ich atutem pozostaje cena;

- HSS PREMIUM to noże do głowic strugarskich o najwyższych parametrach i walorach jakościowych. Noże tej serii wykorzystywane są głównie w obróbce przemysłowej i na ciągach technologicznych;

- Noże z wkładką HM - przeznaczone do obróbki materiałów drewnopochodnych oraz drewna suchego i używane są głównie w przemyśle meblarskim w ciągłych procesach produkcyjnych.

 

 

Fot. 1 Pila tarczowa HM do korowania.

 

Fot. 2 Pila tarczowa HM do przecinarek wahadłowych.

 

Fot. 3 Noże strugarskie.

Fot. 4 Nóż strugarski BI-HSS.

Fot. Globus

 

Copyright © Kurier Drzewny