Logowanie E-mail Hasło Zapamiętaj mnie Chcę się zarejestrować [ Przypomnij Hasło ]
logo

Artykuły >> Artykuły >> Nowości

Dekory w branży drzewnej i meblarskiej. Każde połączenie trendów jest możliwe.

Połączenie klasyki i stonowanych, ale eleganckich rozwiązań z indywidualnymi, intrygującymi ideami to pomysły ujęte w nowej kolekcji MatchworX firmy Egger.

 

Opr. Bartosz Rief

 

Firma Egger zaprezentowała kolekcję nowych dekorów, które znajdą się w ofercie firmy w 2014 roku. Wszystkie produkty związane z wykończeniem powierzchni mające intrygować w rozpoczynającym się roku weszły w skład kolekcji MatchworX. Można je podziwiać w trakcie wystawy EGGERZUM. W tym roku ta inicjatywa została rozszerzona i zaraz po targach imm w Kolonii można było podziwiać ją w Brilon Forum, a następnie do końca marca znaleźć ją będzie można w Sankt Johann in Tirol w Niemczech.

- Ze względu na wpływ globalizacji i praktycznie nieograniczonego, szybkiego przepływu informacji, jesteśmy w ciągłym nurcie zmian i przemian. Realizacja własnej indywidualności była przez lata istotnym czynnikiem wystroju wnętrz, które były tworzone z różnorodnych, różnie dobieranych materiałów, kolorów, stylów i powierzchni - mówi Klaus Monhoff, ekspert firmy Egger, wyjaśniając motywacje leżące u podstaw MatchworX.

Chociaż uwaga w zeszłym roku była skierowana na łączenie kolorów i różnych rodzajów drewna, możliwości kombinacji dekorów zostały niewykorzystane.

"Każde połączenie trendów jest możliwe. To, co może wydawać się bez sensu z zewnątrz, jest indywidualną decyzją użytkownika" - takie motto wydaje się przyświecać twórcom nowej kolekcji.

Nowa kolekcja będzie się skupiać na połączeniu neutralnych, ponadczasowych, eleganckich rodzajów drewna, z intensywnymi uni kolorami, stylizacją vintage oraz wyglądem będącym wypadkową szorstkości i indywidualizmu.

 

Gładkość w designie

Modułowe projekty sprawiają, iż systemy meblowe podlegają wielu zmiennym, a jednocześnie oferują stopień indywidualizacji przekonujący użytkowników i dający im poczucie zabawy w tworzeniu własnych projektów. Coraz częściej meble służą nie tylko do przechowywania, ale także odpowiadają głównie za kształtowanie przestrzeni życiowej. W odniesieniu do dekorów, tak zmienne fale w designie wymagają elastyczności, która pozwoli na ciągłe adaptowanie przy użyciu ponadczasowych materiałów.

Jasne, neutralne, a przez to uniwersalne barwy, takie jak U763 Pearl Grey, U732 Dust Grey i U960 Onyx Grey są istotne w tej kolekcji. Ponadczasowe, eleganckie rodzaje drewna, które zniewalają na nowo odkrytą naturalnością odchodzą od "ciężkich" wystrojów. Gatunek drewna przestaje mieć w tym wypadku znaczenie. Zamiast tego koncentruje się na wyrafinowanym wyglądzie jaki dają H1796 ST27 Natural Tortona, H9451 ST36 Champagne Fleetwood i H9741 Light Marseille Walnut.

 

Indywidualne elementy

Elegancja i neutralność jest uzupełniona przez pierwiastek osobisty użytkownika. W projekcie jest to możliwe dzięki niekonwencjonalnym akcentom. Egger proponuje by wykorzystać do tego intensywne kolory, takie jak: U328 ST9 Lipstick, U343 ST9 Vino lub U9606 ST9 Emerald.

Ciekawie będą współgrać z takimi vintage dekorami, jak: H9201 ST36 Cognac Norrland Ash i H9371 ST36 Linate Oak.

 

Liczy się dotyk

Wrażenia dotykowe dekorów nabierają coraz większego znaczenia. W nowym roku Egger prezentuje rodzinę dekorów Gladstone z synchroniczną strukturą ST28, której przedstawicielem jest H3326 Dąb Gladstone szarobeżowy. Głęboko piaskowana struktura doskonale akcentuje sęki i kwiaty dębowego dekoru. Jego naturalny charakter dodatkowo podkreślają odcienie szarości, które odnajdujemy w dekorze, przez co Dąb Gladstone harmonijnie łączy się z kolorami uni.

Warto także wspomnieć o strukturze imitującej szczotkowane drewno ST36 Brushed Wood, oraz ST87 Ceramic, który łączy efekty mat - połysk z naturalnym wyglądem i współgra z takimi dekorami jak F310 Ceramic Rust lub F311 Ceramic Anthracite.

 

Fot. 1 W nowym roku Egger prezentuje rodzinę dekorów Gladstone z synchroniczną strukturą ST28, której przedstawicielem jest H3326 Dąb Gladstone szarobeżowy.

Fot. Egger

 

Cytat

Coraz częściej meble służą nie tylko do przechowywania, ale także odpowiadają głównie za kształtowanie przestrzeni życiowej.

Copyright © Kurier Drzewny