Logowanie E-mail Hasło Zapamiętaj mnie Chcę się zarejestrować [ Przypomnij Hasło ]
logo

Artykuły >> Artykuły >> Nowości

Dom dla singla

Kawalerka w formie domku - produkt firmy Geisser

 

Myśl o małym, przytulnym domku nie jest już niedoścignionym marzeniem. Firma Geisser, która w marcu bieżącego roku gościła na Międzynarodowych Targach Budownictwa i Architektury w Poznaniu, zaprezentowała swój najnowszy wyrób - dom dla singla (singlehaus).

 

Piotr Kmiecik

O firmie
Geisser sp. z o.o. jest polską firmą z siedzibą w Świebodzicach, zajmującą się wyrobem i montażem drewnianych elementów ogrodowych. Współpracuje z krajowymi i zagranicznymi producentami wyrobów drewnianych do zabudowy ogrodowej. Jej partnerami są: Bedo Technology, niemiecka firma Pitzl i prężnie działająca na rynku szwajcarskim firma Glovital AG. Szerokie kontakty biznesowe wymuszają na firmie ciągłe udoskonalanie technologii, unowocześnianie parku maszynowego, a także podnoszenie kwalifikacji kadry pracowniczej. Dzięki temu wszystkie produkty odznaczają się wysoką jakością, gwarantującą długoletnie, bezusterkowe użytkowanie. Oferta firmy skierowana jest do klientów lubiących spędzać czas na świeżym powietrzu - w ogrodzie czy na działce. Produktami firmy Geisser są elementy architektury ogrodowej, np. altany, przybudówki i składy na narzędzia. Firma wykonuje także stolarkę okienną i drzwiową do wszystkich typów zabudowań. Geisser wykonuje także drewniane tarasy, wiaty, ogrodzenia, zadaszenia, skrzynie, donice kwiatowe, budy dla psów, domki dla drobnych zwierząt domowych, ekologiczne zagrody z wybiegami dla drobiu itp.  Producent ze Świebodzic wykona każde zadanie. Realizuje również życzenia indywidualnych klientów, a także zajmuje się projektowaniem. Stara się łączyć tradycję z nowoczesnością, prostotę z oryginalnością, a rozwiązania standardowe z niekonwencjonalnymi.

Singlehaus na targach BUDMA 2015
W marcu bieżącego roku firma Geisser gościła na Międzynarodowych Targach Budownictwa i Architektury w Poznaniu ze swoim najnowszym wyrobem - domem dla singla (singlehaus). Ten nowatorski produkt stworzony został z myślą o ludziach młodych, chcących usamodzielnić się i marzących o kilku metrach kwadratowych własnej przestrzeni.
- Jest to świeży pomysł, stanowiący trochę inną odsłonę budownictwa jednorodzinnego. Samotny człowiek może zacząć od takiej formy domu, a w miarę rozrastania się rodziny powiększać przestrzeń modułowo lub dostawić do niej dom, natomiast  pierwotną część traktować jako dodatkowe miejsce do wypoczynku i rekreacji - zareklamował produkt Łukasz Szypulski, przedstawiciel Geisser Sp. z o.o.
Singlehaus to ocieplony domek całoroczny, wykonany z drewna świerkowego, w konstrukcji szkieletowej, o wymiarach 5,14 x 4,14 x 2,90 m (dł. x szer. x wys.), z możliwością rozbudowy. Wyjściowe rozmiary dają powierzchnię ok. 20 m2, czyli odpowiadają kawalerce z aneksem kuchennym. Nieduże gabaryty budynku umożliwiają usytuowanie go nawet na małych działkach rekreacyjnych, bez konieczności wykonania skomplikowanych fundamentów. Jest to więc wspaniała propozycja dla osób, które cenią sobie ciszę, spokój i kontakt z naturą. Dzięki wysokiej jakości konstrukcji z drewna świerkowego, która może być wypełniona wełną mineralną lub drzewną, dom dla singla charakteryzuje się znakomitymi właściwościami izolacyjnymi. Ma niebagatelny wpływ na zużycie energii cieplnej. Zaczynając od wewnątrz, ściany zbudowane są z następujących warstw: okładzina wewnętrzna drewniana lub płyta gipsowo-włóknowa, konstrukcja nośna z drewna świerkowego 4-stronnie struganego, suszonego komorowo, wełna mineralna o grubości 180 mm, wiatroizolacja, kontrłaty i boazeria zewnętrzna zabezpieczona środkiem impregnującym. Z kolei na konstrukcję dachu składają się: okładzina wewnętrzna drewniana lub płyta gipsowo-włóknowa, konstrukcja nośna z drewna świerkowego 4-stronnie struganego, suszonego komorowo, wełna mineralna o grubości 180 mm, płyta OSB o grubości 18 mm i papa termozgrzewalna. Podłogę zaś stanowią kolejno warstwy (wymieniając od wewnątrz): okładzina z paneli podłogowych lub inna dowolna wybrana przez klienta, płyta OSB o grubości 18 mm, konstrukcja nośna z drewna świerkowego 4-stronnie struganego, suszonego komorowo, wełna mineralna o grubości 180 mm i płyta OSB o grubości 18 mm. W budynku rozprowadzone są niezbędne media, tj. woda i prąd. System grzewczy stanowi piec opalany drewnem lub peletem. Jest to ekologiczne i tanie źródło ciepła, które dodatkowo wprowadza niepowtarzalny, przytulny klimat. Alternatywą dla kominka może być również energooszczędny, naścienny panel „infrarot”. W zależności od zamożności, klientowi proponowane są dwie wersje domku.  Opcja tańsza to domek bez wyposażenia, w którym stan budowy wymaga samodzielnego wykończenia wnętrza budynku. Z kolei wersja z wyposażeniem obejmuje wykończoną elewację, doprowadzenie instalacji sanitarnej i elektrycznej, plastikowe okna, warstwy wykończeniowe jak: farby, panele podłogowe i płytki ceramiczne oraz ceramikę sanitarną, szafki, kominek, sprzęt AGD itp.

Wrażenia po BUDMIE 2015
Łukasz Szypulski przyznał, że poznańskie targi stały się okazją dla firmy do nawiązania wielu ciekawych kontaktów z klientami i kontrahentami, pokazania się i zareklamowania swoich produktów oraz zyskania nowych doświadczeń.
- Obecność na targach pomogła nam w odnalezieniu potrzeb klientów oraz ustaleniu, jakie produkty cieszą się największym zainteresowaniem i co pomaga w wyznaczeniu odpowiedniego kierunku działania - stwierdził Szypulski. Jak można było przewidzieć, domek dla singla wzbudzał najwięcej emocji wśród gości odwiedzających BUDMĘ. Ciekawe czym świebodzicka firma zaskoczy nas w przyszłym roku?

Fot. 1. Nieduże gabaryty budynku umożliwiają usytuowanie go nawet na małych działkach rekreacyjnych, bez konieczności wykonania skomplikowanych fundamentów.
Fot. Geisser

Fot. 2. Wyjściowe rozmiary dają powierzchnię ok. 20 m2, czyli odpowiadają kawalerce z aneksem kuchennym.
Fot. Geisser

Fot. 3. Dom dla singla to ocieplony domek całoroczny, wykonany z drewna świerkowego, w konstrukcji szkieletowej, o wymiarach 5,14 x 4,14 x 2,90 m (dł. x szer. x wys.), z możliwością rozbudowy.
Fot. Geisser

Fot. 4. Wykończone i umeblowane wnętrze.
Fot. Geisser

Fot. 5. Widok z domu na okolicę.
Fot. Geisser

Fot. 6. Dom dla singla latem.
Fot. Geisser

Copyright © Kurier Drzewny