Logowanie E-mail Hasło Zapamiętaj mnie Chcę się zarejestrować [ Przypomnij Hasło ]
logo

Artykuły >> Artykuły >> Nowości

Frezarka dolnowrzecionowa TI 2600 L'invincibile - Królewska seriaW związku z szerokim zainteresowaniem maszynami marki L'inivincibile na targach Dremasilesia firma SCM zaprezentuje najwyższy model frezarki dolnowrzecionowej.

Filip Jackiewicz

Pod nazwą L'inivincibile kryje się ekskluzywna marka maszyn tradycyjnych SCM, która na rynek polski weszła w 2007 roku podczas targów Drema. Oprócz perfekcyjnego wykonania i przeznaczenia do pracy ciągłej i ciężkiej obróbki, posiadanie maszyny tej marki wiąże się z dodatkowymi korzyściami. Klub L'invincibile zapewnia priorytetową obsługę serwisową. Kupujący może pojechać na testy swojej maszyny do Włoch, gdzie zostanie potraktowany jak gość specjalny. Maszyny L'invincibile charakteryzują się też specjalnym designem, są sterowane numerycznie i mają znacznie przedłużoną gwarancję.
Frezarka dolnowrzecionowa TI 2600 została wyposażona w elektrowrzeciono produkcji SCM. Zrezygnowano tu z tradycyjnej formy przenoszenia napędu za pomocą pasków klinowych, co po pierwsze eliminuje problemy wynikające z ich eksploatacji, po drugie umożliwia płynną regulację obrotów w zakresie 900-12.000 obr./min., dzięki czemu użytkownik uzyskuje szeroki wachlarz obróbki każdego rodzaju materiału przy pomocy dowolnego narzędzia, wreszcie po trzecie eliminuje jakiekolwiek drgania czy wibracje.
Narzędzia mocowane są na uchwytach HSK, co daje praktycznie nieograniczony wybór frezów przy bardzo szybkiej wymianie narzędzi. Na życzenie dostarczany jest wózek na uchwyty wraz z narzędziami. Wrzeciono zostało również wyposażone w specjalny system odmuchiwania, przy zmianie narzędzi unikamy w ten sposób jakiegokolwiek zapylenia czy zabrudzenia całego systemu.
Agregat podnosi się na dwóch okrągłych stalowych prowadnicach i pochyla na żeliwnych łożach, co zapewnia stabilność i sztywność, a co za tym idzie brak wibracji. Opatentowany przez SCM system pochylania wrzeciona kompensuje wysokość wrzeciona względem pochylania.
Maszyna wyposażona została w sterowanie numeryczne, które kontroluje wszystkie możliwe ustawienia maszyny. Z poziomu sterowania regulowany jest agregat w pionie i pod kątem, ruch elektrowrzeciona odbywa się na śrubach.
Zapisać można dowolny zestaw narzędzi i przywołując program, wrzeciono automatycznie ustawi się na pożądanej pozycji.
Maszyna została ponadto wyposażona w system czipowej identyfikacji narzędzi, na podstawie której nie tylko przywoła odpowiedni program, ale również zasygnalizuje możliwość kolizji narzędzia ze stołem lub niewłaściwie dobrane obroty.
Stół roboczy zamiast zwykłych pierścieni wyposażony jest w specjalny system sekcji FAST, który przesuwa się w zależności od średnicy narzędzia, jego regulacja odbywa się również z poziomu sterowania w zależności od zidentyfikowanego narzędzia.
Osłona wyposażona została w system FLEX, który umożliwia ustawienie liniałów z poziomu sterowania w zależności od średnicy narzędzia i wielkości zbierania, a także odsunięcie całej osłony ze stołu bez konieczności jej zdejmowania. Jest to bardzo przydatna funkcja, jeśli użytkownik chce skorzystać z drugiej osłony standardowo dostarczanej z maszyną do frezowania krzywoliniowego.
Sterowanie jest bardzo łatwe i intuicyjne, odbywa się za pomocą systemu Vanguard opartego na Windowsie, gdzie operator wybiera wszystkie funkcje na dotykowym ekranie o wielkości 12" za pomocą ikonek.
Opcjonalnie maszynę można wyposażyć w boczny wózek do czopowania, który porusza się na prowadnicach THK i daje możliwość wykonywania głębokich czopów bez ryzyka drgań czy ugięć. Dodatkowo dołożyć można agregat do odcinania listwy przyszybowej, co sprawia, że TI 2600 staje się idealną maszyną do produkcji okien i drzwi.Copyright © Kurier Drzewny