Logowanie E-mail Hasło Zapamiętaj mnie Chcę się zarejestrować [ Przypomnij Hasło ]
logo

Artykuły >> Artykuły >> Nowości

Materiały i akcesoria do tapicerki. Wytrzymała listwa do sprężyn falistych.

Listwa CON FIX do mocowania sprężyn falistych produkowana przez OKE spełnia wymagania najbardziej wymagających klientów. Nawet po długotrwałym użytkowaniu z dużym obciążeniem produkt pozostaje bez zarzutu, nie odkształca się i nie wydaje żadnych odgłosów.
 
Opr. Barbara Fride
 
Wśród materiałów i akcesoriów tapicerskich firmy OKE znajduje się kilka rodzajów zaczepów do sprężyn falistych: zaczepy pojedyncze, zaczepy taśmowe mocowane na ramach drewnianych, na ramach metalowych, na skraju ramy i na ramach okrągłych. Dystrybutorem firmy OKE jest MEBELART.
 
CON FIX przetestowany
Przy wprowadzaniu na rynek CON FIX przeszedł bezproblemowo wszystkie testy jakościowe. Przy kolejnych testach kryteria były zaostrzane: po pierwszym teście ciągłego obciążenia, przy którym sprężyny zostały poddane łącznie 25 000 razy naciskowi najpierw 150 kg, a później 200 kg wykonano kolejny. Podczas drugiego testu listwy były przez 24 godziny magazynowane w temperaturze - 20°C zanim poddano je obciążeniu. W jego wyniku nie powstały żadne rysy, przerwy i deformacje na listwach CON FIX, a do tego żadnych przeszkadzających odgłosów, podobnie jak po przeprowadzeniu tygodniowego testu ciągłego obciążenia powierzchni siedzenia.
 
Dobry projekt to podstawa
Listwa do mocowania sprężyn falistych CON FIX posiada znaczną przewagę nad dotychczasowymi rozwiązaniami. Łatwy montaż jest możliwy dzięki temu, iż wiele pojedynczych zaczepów zastąpiono jedną listwą z równymi odstępami pomiędzy klipsami, dostarczaną w rolkach lub przyciętą do określonej długości. Wersje o różnych rozstawach pomiędzy zaczepami pozwalają na wybór najbardziej pasującej, a listwa prowadząca ułatwia prace zszywaczem tapicerskim. Ponadto przy wariancie mocowanym na ramie sprężyny kończą się na ramie, natomiast w przypadku CON FIX IN wewnątrz ramy.
Wytrzymała i poprawiona konstrukcja ułatwia montaż, a także pozwala na szybkie mocowanie do ram drewnianych i metalowych.
Do produkcji zastosowano tworzywo sztuczne z przemysłu samochodowego, co sprawia, że zaczepy wytrzymują znacznie dłużej niż pozostałe elementy montażowe.
 
Wyposażenie dodatkowe
Alternatywę dla wykorzystywanych w pracach tapicerskich pasków z tektury stanowią specjalne listwy. Wśród produktów OKE znajdują się również kształtowniki i profile formujące: kedra klinowa płaska do wykonywania wykończeń i przejść w podparciach pod ręce i oparciach oraz kształtownik z tworzywa do naroży; kształtowniki mocowane do ram metalowych, czyli listwy z grubego tworzywa, mocowane do ramy płaskiej, pozwalające na doczepienie wszystkich możliwych akcesoriów; taśmy metalowe zaciskane i z gwoździami - do niewidocznego mocowania materiałów tapicerskich i skóry bez dodatkowych klamer.
Idealną sprężystość siedzeń w meblach tapicerskich, kanapach i krzesłach zapewni pas tapicerski siedziskowy, natomiast tapicerski oparciowy - doskonałe sprężynowanie w oparciach mebli do siedzenia.
OKE oferuje również tasiemki do pikowania, pętle mocujące, guziki, sztegi, a także stopki i podkładki meblowe (stopki ślizgowe z tworzywa sztucznego z czopem, podkładki regulujące wysokość, wbijane stopki ślizgowe, okrągłe stopki ślizgowe z otworem na śrubę, stopki ślizgowe trójkątne) oraz łączniki meblowe i kołki do szatoz.
Wśród wyposażenia dodatkowego znajdziemy igłę do pikowania (szydło) do szybkiego przewlekania tasiemek do pikowania z rączką z tworzywa sztucznego lub z drewna; stopki i nasadki do maszyn szwalniczych; kleszcze do zaciskania zaczepów na ramach metalowych; obcążki do łatwego i bezpiecznego wyciągania klamer; szczypce do wycinania i stoły robocze.
 
Szeroka oferta
Oprócz CON FIX firmy OKE, w ofercie firmy MEBELART znajduje się o wiele więcej akcesoriów i materiałów tapicerskich: profile do kształtowania mebli FOAM FLEX; listwy i kedry naciągające oraz uchwyty TIE DOWN, takie jak: taśma naciągająca z wypustką zaczepiającą, uchwyty-klipsy do naciągów czy pręt do naciągania z filcem, który nie zmienia miejsca ani przy obróbce, ani w gotowych meblach.
Są też sznury okrągłe: sznur z tworzywa pełny wzmocniony, z trzema włóknami wzmacniającymi, odporny na zrywanie; sznur z tworzywa pusty w środku; sznur z tworzywa pełny; sznur okrągły piankowy; sznur z waty.
Dostępne są dwa rodzaje profili do wszywania: profile do niewidocznego mocowania materiałów zszywkami, wszywane jako podwójna kedra lub do elementu napinającego oraz profile wydrążone (puste) do niewidocznego przymocowywania materiałów klamrami jako wykończenie pojedynczej taśmy albo jako alternatywa do wykończenia z sznurów okrągłych.
Jest też nutprofil; profil szatozowy do efektownego wykończenia szatozowego lub jako mocowanie czaprakowe z efektem kedrowym; profile ozdobne: złote - bez kleju lub samoprzylepne czy też wersja „do it fix” do szybkiego przymocowania, a także z wypustką; listwy zamykające do kształtowania zagłówków; profile zastępujące zamki błyskawiczne – wciskane i zaciskane.

Copyright © Kurier Drzewny